PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=166}

Rozważna i romantyczna

Sense and Sensibility
7,3 59 806
ocen
7,3 10 1 59806
7,0 10
ocen krytyków
Rozważna i romantyczna
powrót do forum filmu Rozważna i romantyczna

Alan Rickaman

ocenił(a) film na 9

Obejrzałam ten film przez przypadek. Z początku myślałam,że będzie nudny jak flaki z olejem. Jakże sie myliłam. Świetna rola Alana Rickmana, za tą rolę go uwielbiam!!!!!!

ocenił(a) film na 8
enigma

Właściwie gdyby nie Rickman, to film byłby jakiś taki przesłodzony... A tak- cudo :D

użytkownik usunięty
enigma

Fakt. Rickman pokazał, że nie musi grać wyłącznie czarnych charakterów. Dla mnie był w tej roli idealny. Dla niego tylko obejrzałam ten film:)

ocenił(a) film na 8
enigma

Ja również dla Rickaman go obejrzałam. Kto by pomyślał, że sprawdzi się w roli kostiumowej :) Najbardziej lubię scenę, gdy mówi do siostry MaryAnn (gdy ta choruje) - "Proszę dać mi jakieś zajęcie, bo oszaleje"..... czy jakoś tak. Praktycznie dla wątku Rickaman oglądam ten film tysiąc razy :-)

ocenił(a) film na 10
Red_enigma

a ja oglądam dla sceny kiedy Rickman pierwszy raz widzi MaryAnn grająca na fortepianie- normalnie wymiekam wtedy... ale przyznaje ze szalejący tez jest super:-)

użytkownik usunięty
Red_enigma

Rickman jest STWORZONY do ról kostiumowych. Widziałaś go w Rasputinie, że nie wspomnę Harrego Pottera? A tak całkiem a propos to jego ukochana ma na imię Marianne nie MaryAnn:-)

Rasputina niestety nie widziałam, ale postaram sie to nadrobić. HP za to oglądałam wszystkie, ale rzeczą, której odpuścić sobie nie mogę jest to, że byłam 3 razy w kinie i za każdym razem katowałam się dubbingiem... ale coż, młodsza siostra nie nawidzi czytać, a HP dla niej jest świętościa :]
IMO Rickman świetnie wygląda w filmach kostiumowych, dlatego dziwią mnie troche opnie, że 'mimo wszystko' nie jest źle jak sie przebiera :P

ocenił(a) film na 8

Rzeczywiście, przepraszm za pomyłke :)
Niestety nie widziałam go w rasputinie, a HP tylko dlatego widziałam, że on tam gra :) i tylko dlatego czytam książki HP, żeby dowiedzieć się co będzie ze snapem. Podejrzewam, ze ta postac nie bylaby tak lubiana gdyby nie Rickman :))
Innym filmem z Rickamnem który uwielbiam jest "To właśnie miłość", cudowny film !!!!!!!! oglądam go kiedy tylko mam zły humor - MIODZIO !!!
pzdrw :))

enigma

Alan Rickman był perełką tego filmu. Gdyby w tej roli pojawił się ktoś inny, to nie było by to samo. Dzięki niemu udało mi sie nie wyłączyć tv pomimo Kate winslet, której szczerze nie znoszę.

ewka_tal

Alan Rickman jest wspaniałym, genialnym aktorem:) a co do jego ról kostiumowych, to przecież żadna nowość, bo przede wszystkim jest aktorem teatralnym, jak sam mówi - teatr jest jego pierwszą miłością.. prawdziwą miłością. ja właśnie za to go cenię. nie ogranicza sie tylko do grania w filmach, teatr jest jego miłością:) oooo... ile ja bym dała żeby zobaczyć go na deskach teatru...

pozdrawiam :*

ocenił(a) film na 10
enigma

on jest stworzony do kazdej sceny - czy to w filmie kostiumowym czy grajac czarny charakter, uwielbiam alana'a rickman'a

enigma

a no własnie. Obejrzałam sobie dziś znów ten film i po prostu uwieelibiam tą postać. Płk. Brandon mnie zwala z nóg!!!!!!! Szaleję na jego punkcie. I ten wzrok i głos!!! Najlepsza rola tego filmu. Brawa dla Rickmana jeszcze raz!! Czy taki charakter mężczyzny jeszcze istnieje????Opiekuńczy , delikatny i cierpliwy???

ocenił(a) film na 10
alexandrawojcik

Całkowicie zgadzam się z poprzednimi opiniami :) oj, tez chciałabym być z kimś takim, opiekuńczym, delikatnym, cierpliwym ;) nie wspominając o walorach zewnętrznych :) Alan idealnie odnalazł się w tej roli, dla niego obejrzałam film i nie zawiodłam się.

enigma

Ten film oglądałem dość dawno... Teraz 18.10.2009r, w niedzielne popołudnie postanowiłem uczynić to raz jeszcze. Między pierwszym widzeniem filmu, a tym dzisiaj...dużo się u mnie zmieniło... jestem starszy inaczej patrze na świat, mam za sobą też film jak i serial, Duma i Uprzedzenie (wszystkie możliwe ekranizacje...). Oczarował mnie świat Jane Austen. Trochę trudno w to uwierzyć, tym bardziej, że ja to mężyczyzna, że Raczej stąpam twardo po ziemi, to jednak stało się tak, a nie inaczej. Dla wszystkich lubiących "te" filmy, polecam też obraz pt. "Zakochana Jane, ang. Becoming Jane". Także Jane Austen, cudna rola Anne Hathaway jak i James'a McAvoy'a, film warty nie jednokrotnego obejrzenia. Pozdrawiam..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones