PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=166}

Rozważna i romantyczna

Sense and Sensibility
7,3 59 873
oceny
7,3 10 1 59873
7,0 10
ocen krytyków
Rozważna i romantyczna
powrót do forum filmu Rozważna i romantyczna

Duma i uprzedzenie jak i rozwazna i romantyczna to dwie ksiazki jak i filmy do ktorych lubie wracac. wlasnie dzisiaj poraz enty przeczytalam rozwazna.. no i w ksiazce on ma 35 lat, to po jaka cholere w filmach jeden jak i drugi aktor grajacy Brandona maja po 45 lat. ?? Czy tak ciezko znalesc aktora ktory ma 35 a nie po 40? Oczywiscie nie mam zastrzezen do aktorow grajaczych Brandona ( 1995, 2008 ) no ale czemu takich starych daja??

Dzastina221

Mam tylko jedną odpowiedź. Idź i spytaj się ludzi odpowiedzialnych za filmy dlaczego wolą wybrać aktora pod kątem jego umiejętności i fizycznych cech a nie pod kątem daty wpisanej w dowodzie.

użytkownik usunięty
Dzastina221

Mi się w ogóle ten film nie podobał przez aktorów. Moim zdaniem ŻADEN z aktorów nie pasował do swojej roli. A najgorsi byli Alan Rickman i Emma Thompson. Emma Thompson miała grać okolo 20-latkę, a wyglądała na 45 latkę (miała 36 lat w tamtym czasie). Są aktorki, które młodo wyglądają w starszym wieku, ale zdecydowanie nie należy do nich Emma. Lepiej by jej było zagrać matkę sióstr. Stary Alan Rickman pasował do młodziutkiej Kate Winslet jak pięść do nosa. Miał 49 lat w czasie kręcenia filmu, wyglądał na 55-60 lat. O ile pamiętam w książce jego bohater było młodym mężczyzną, a nie człowiekiem w sile wieku. Wyglądał z Kate Winslet jak dziadek z wnuczką.

ocenił(a) film na 7
Dzastina221

To wynika chyba z tego, że przesunęła się granica wchodzenia w dorosłość. Nie wiem ile lat miała młodsza z sióstr, ale w tamtym czasie wyjście za mąż w wieku 16-17 nikogo nie dziwiło. W filmie ma ok. 20, tak się to interpretuje. Żeby SPOILER Przybrana córka (jego) była w podobnym wieku to musimy zakładać, że jest od niej o 20-25 lat starszy (była narzeczona nie zaszła w ciążę od razu, tułała się najpierw). Mając 35 musiałby sam być zaręczony pierwszy raz w wieku ok. 18 i przybrana córka miałaby z 15. Możliwe, ale źle wypada na dzisiejsze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones