PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=166}

Rozważna i romantyczna

Sense and Sensibility
7,3 59 864
oceny
7,3 10 1 59864
7,0 10
ocen krytyków
Rozważna i romantyczna
powrót do forum filmu Rozważna i romantyczna

Jestem fanką Austen od lat ale jakoś nie mogłam się zabrać za zadna filmówkę RiR. Którą
polecacie? ( dodam ,że jeśli chodzi o DiU lubie te z 1995)

pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
dadada

Najnowsza wersja jest ciut lepsza od tej z 95 roku.Argumenty: jest dłuższa, lepsza rola matki,również siostry Steel (w 95 r prawie ucięto 1 z sióstr), nie ma takiej różnicy wieku między pułkownikiem a Marianną,ciekawa scena pojedynku, nawet fajny domek i plenery,cóż ekranizacja Daviesa. Za to z 95 roku dobra Emma Thomson (ale chyba lekko za stara),reszta porównywalna. Najgorsza jest wersja kioskowa z 80 lat (najłatwiej dostępna) tragiczne aktorstwo,uśmiercenie małej Małgorzaty, niesamowicie wygięta noga Marianny po upadku i..................blondwłosy pan W.!!!!!!!!!!!!!!!!

Robert83

Też wolę najnowszą wersję. I właśnie skończyłam oglądanie tej z 1981 roku. Myślałam, że nie przebrnę :)

nieztejepoki

a ja najbardziej lubię z 1995... niezastąpiony pan Rickman... jak dla mnie on będzie zawsze płk. Brandonem, jak Firth - Darcy'm. ;D

ocenił(a) film na 10
zakreconafrodyta

zgadzam się ! Rickman wymiata w tym filmie i to najlepsza część jaką oglądałam xD moja mama puszcza sobie ten film co weekend na zmianę z Dumą i uprzedzeniem xDxD

ocenił(a) film na 8
alex_68

no ale mam nadzieję że z tą z 95 roku DiU?:-)

użytkownik usunięty
Robert83

Jak dla mnie obydwie wersje mają swoje zalety . Jeśli jesteś miłośniczką Jane Austen - obejrzyj dwie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones