PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=166}

Rozważna i romantyczna

Sense and Sensibility
7,3 59 873
oceny
7,3 10 1 59873
7,0 10
ocen krytyków
Rozważna i romantyczna
powrót do forum filmu Rozważna i romantyczna

I staram się zmusić się, żeby bez obrzydzenia dotrwać do końca. Ale nie mogę. Uwielbiam obie aktorki, ale nie mogę strawić tego czegoś. Mam prawie 40 lat, jestem mniej więcej w wieku Emmy Thompson. Ale nigdy nie odważyłabym się udawać kogoś kto ma 20 lat, jak powieściowa Elinor. Może niekiedy wyglądamy na mniej niż mamy, ale Thompson wygląda na te swoje 40. A pani Dashwood, która w powieści ma chyba 45 lat, tutaj ma może nawet 70. Na litość boską, po co tak obrzydzać tą piękną powieść . Poza tem, przykro mi to pisać , ale autorką scenariusza jest Emma, a jest to moim zdaniem najsłabsza strona tego filmu. Jeśli w ogóle mogę mieć ten film nagrany , to tylko przez Emmę, ale AKTORKĘ, a nie scenarzystkę :(

roxana33

To oglądaj, kolejne 10, a nuż zmienisz zdanie.

sideris

mi sie film podobał, uwielbiam Alana Rickmana, Kate, Emme, i Hughzarówno Granta jaki Laurie wiec może dlatego

ocenił(a) film na 8
roxana33

Akurat adaptacja scenariusza to najmocniejszy punkt całego filmu a wiadomo, że film to nie książka i kilka rzeczy można zmienić to akurat zrobiła Thompson i dlatego w filmie nic nie ma o wieku Elinor. Dlatego proponuje zamienic 20 na 30 lat, zrobić z Elinor starą panne i spokojnie obejrzeć do końca. I błagam, scenariusz to nie tylko wierna kopia książki.

ocenił(a) film na 1
Dean

To tak na wszystko, hurtem :). Staram się jak mogę, ale wbrew sobie zdania nie mogę zmienić. Może za ostro napisałam; to nie jest takie tragiczne jak np. "Duma i uprzedzenie" z 2005 z tą pyskatą Knigtley, bo tu wszyscy grają dobrze. No może za wyjątkiem tego Hugh'a Grant'a z wielką głową, ale jego organicznie nie znoszę, sama nie wiem z jakiego powodu. I scenariusz akurat mi się najmniej podoba, chociaż Emma dostała za niego nagrody. Ale jeśli np. nasz "Faraon" i "Ziemia obiecana" nie dostały Oscara, to niech ze swoimi nagrodami pocałują misia w d ... . Poza tem wydaje mi się, jakby akcja w tym filmie działa się w jednym miejscu, przypomina mi to sztukę teatralną. To nie jest jakiś wielki zarzut, ale takie mam wrażenie. W sumie; niestety wolę wersję z 2008. Wolę, to trochję mało powiedziane, mam chyba lekkiego świra na punkcie tego miniserialu :)

ocenił(a) film na 8
roxana33

Skoro Dume i Uprzedzenie tak nisko oceniasz, to może nie bierz się za takie filmy tylko pooglądaj jakieś kino akcji czy coś. Nie każdy dorasta do takich filmów.

użytkownik usunięty
roxana33

Thompson, pisząc scenariusz, nie zamierzała obsadzić siebie w roli Elinor (czy w ogóle w żadnej) - był to pomysł Anga Lee, który w odpowiedzi na obiekcje Thompson dotyczące właśnie wieku zasugerował, żeby z Elinor zrobić dobiegającą trzydziestki 'starą pannę'. Poza tym ona grając w tym filmie nie miała jeszcze 40 lat, tylko bodaj 35. Podobnie jak Gemma Jones (pani Dashwood) - nie 70 tylko 53.

roxana33

dziękuje Wam, że mi pomogliście w podjęciu decyzji czy to obejrzeć, pewnie oglądałem to - nie wszystko się pamięta, ale jak już tak piszecie i znając te brytyjskie filmy, to wiem że byłby to stracony czas, bo te ich filmy opowiadające o tych pajacach przebranych nigdy im nie wychodziły np Barry Lyndon
pzdr

ocenił(a) film na 9
roxana33

O rany i przez swoje uprzedzenia dałaś tak wspaniałemu filmowi 1. Trochę obiektywizmu, plisssss

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones