PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=166}

Rozważna i romantyczna

Sense and Sensibility
7,3 59 873
oceny
7,3 10 1 59873
7,0 10
ocen krytyków
Rozważna i romantyczna
powrót do forum filmu Rozważna i romantyczna

chciałam podkreślić iż uwielbiam książki Jane Austen i choć wszystkie są wyjątkowe to do moich ulubionych zaliczam przede wszystkim D&U oraz Perswazje.
Z ekranizacji jednak przypadły mi do gustu tylko dwa filmy - wspomniana wcześniej Duma i Uprzedzenie oraz Rozważna i Romantyczna.
Zacznę od obsady, naprawdę dobra. Jak już wcześniej ktoś napisał spotkała się tu prawie cała familia HP :)) ale do rzeczy!
Z uwagi na to, że bardzo cenię sobie Alana Rickmana, był to drugi powód dla którego obejrzałam ten film (i to nie tylko ze względu na rolę Severusa, bo nie lubię w taki sposób szufladkować aktorów!). Chyba każdy wie, że w każdym filmie grając każdą rolę, ten utalentowany anglik wykonuje swoją pracę jak najlepiej. W tym przypadku nie było inaczej.
Z kolei trochę drażniła mnie Winslet, wg mnie nie najlepiej pasowała do tej roli, za to
Emma Thompson była rewelacyjna.
Mimo znajomości losów bohaterów towarzyszyła mi ciekawość a także zadowolenie, bo film oglądało się bardzo przyjemnie, nie było mowy o odczuwaniu nudy.
Podobnie jak przy czytaniu książki, czułam ogromne współczucie dla pułkownika.
Ta obojętność a raczej lekceważenie uczuć Brandona było doprawdy okrutne.
Końcówka za to sprawiła, że człowieka podniosło na duchu :)
Całość oceniam jak najbardziej pozytywnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones