PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=166}

Rozważna i romantyczna

Sense and Sensibility
7,3 59 806
ocen
7,3 10 1 59806
7,0 10
ocen krytyków
Rozważna i romantyczna
powrót do forum filmu Rozważna i romantyczna

Przecież scenariusz to najsłabszy punkt tego filmu. Jeśli go jakoś strawiłem to tylko przez Emmę Thompson ale AKTORKĘ! A same nagrody Oscara to w większości jakieś nieporozumienie. Połowy nagrodzonych filmów nikt nie pamięta. Dlaczego nie dostała Oscara "Ziemia obiecana"? (podobno za "antysemickie podteksty")? Albo np. "Faraon" (film zakupiony do Biblioteki Kongresu USA). Albo "Rękopis znaleziony w Saragossie", którym zachwycali się wszyscy wybitni reżyserzy. Albo chociażby "Krzyżacy", przy którym podobne (z tego okresu) "zachodnie" produkcje to dno. PS.Fajne w tym filmie jest to że pani Dashwood (mama) ma chyba ze 70 lat (w książce ok. 40), a Elinor, czyli Emma Thompson ze 40 (na tyle wygląda i miała coś koło tego). W rzeczywistości Elinor miała 19 lat! Nie lepiej żeby Thompson zagrała tu własną mamę?

ocenił(a) film na 4
Witek_9

PS. Właśnie to oglądam (nie mogę spać) i naprawdę dobija mnie wiek aktorek (nawet Winslet, chociaż jeszcze najlepiej wygląda, to nie wygląda na 17 lat jak w powieści). I jeszcze ten z zza dużą głową i nieproporcjonalnie mniejszym tułowiem Grant. A i ten Rickman wyglądający na każdego, tylko nie na byłego oficera.

ocenił(a) film na 8
Witek_9

..."Wicia" to że ty nie lubisz tego gatunku filmu...nie oznacza że to zły film.Uważam że nie dorosłeś by go rozumieć i ,ogólnie,oglądać...odpisuję ci bo widzę że dopisując -p.s- usilnie domagasz się komentarza...a to tylko parę słów,więc...poza tym tój komentarz nie za dobrze świadczy o twoim intelekcie,przynajmniej w porównywaniu filmów powinieneś się wstrzymać....

ocenił(a) film na 4
Tamilina

1. Lubię ten gatunek filmów (mam nagrane chyba wszystkie filmy oparte na powieściach J.Austen).
2. Nie domagam się komentarzy.
3. Jestem tu już kilka lat, ale nigdy nie napisałem nic na temat intelektu moich adwersarzy.
4. Byłby to ciekawy skansen w sieci, gdyby Tamilina (czy Witek_9) mogli decydować o tym kto ma się wstrzymać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones