PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=166}

Rozważna i romantyczna

Sense and Sensibility
7,3 59 863
oceny
7,3 10 1 59863
7,0 10
ocen krytyków
Rozważna i romantyczna
powrót do forum filmu Rozważna i romantyczna

Raczej udany

ocenił(a) film na 7

książkę dopiero czytam więc nie mam podstaw by oceniać wierność adaptacji. Film ogląda się przyjemnie, ale jak już
wielu przede mną zauważyło, aktorzy - choć wspaniali (poza jednym) trochę zbyt dojrzali. Ale może przymknąć na to oko,
bo w końcu nie każdy koniecznie wygląda na tyle lat, ile ma:-)
Jedyny ale za to WIELGACHNY minus to Hugh Grant... Co za beznadziejny aktor! Nie wiem jak można go było obsadzić
w roli Edwarda... Facetowi się wydaje że dukanie i mruganie oczkami jest urocze i to obowiązkowo w każdym filmie. Od
lat nie zagrał nic nowego ponad to - dukanie i mruganie, dukanie i mruganie. Jego Edward nie jest nieśmiały tylko
ograniczony umysłowo.
I za tego przygłupiastego Edwarda odejmuję dwie gwiazdki.

anikat

Zgadzam się co do Granta, ale według mnie Emma Thompson została też źle obsadzona. Trzeba wziąć pod uwagę to, że Elinor w książce miała 19 lat, a Emma w filmie na pewno na tyle nie wygląda.

ocenił(a) film na 4
irys2

Emma w filmie miała chyba 39. Ale gorsze że to ona spłodziła scenariusz. Jest takie powiedzenie; "Jeśli jesteś szewc to patrz swojego kopyta". Aktorką Emma jest świetną ale ten wytwór niech Jej Bóg wybaczy (i tym różnym co to nagradzali).

ocenił(a) film na 4
anikat

Też go nie lubię (ogólnie, nie tylko w tym filmie). Ma za dużą głowę i cały jest taki do d... niepodobny. Facet jestem to można przyjąć że nie lubię np. przystojniejszych od siebie :) ale za takiego Granta nie uważam. Co innego Clint Eastwood, szczególnie z ról w tzw. spaghetti westernach. Gdybym był innego rodzaju to bym się pewnie w nim kochał. Ale nie jestem i muszę się zadowolić kobitką, która się ciągle martwi że ma małe piersi, co mi się u Niej podoba (tzn. że ma małe a nie że się martwi).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones