PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=166}

Rozważna i romantyczna

Sense and Sensibility
7,3 59 873
oceny
7,3 10 1 59873
7,0 10
ocen krytyków
Rozważna i romantyczna
powrót do forum filmu Rozważna i romantyczna

Rewelacja!

ocenił(a) film na 9

Do grona moich ulubionych reżyserów (m.in. Milos Forman, Lars von Trier) zaliczam teraz także Anga Lee. "Rozważna i Romantyczna" to 5. z kolei obejrzany przeze mnie film Lee. Od wczoraj pozostaję pod jego wielkim urokiem. Nie czytałam wprawdzie żadnej z książek Austen, ale może to i lepiej. Nie porównuję filmu z książką, nie jestem rozczarowana pewnymi rozbieżnościami. Przyjmuję wizję reżysera bez zastrzeżeń. Jasne, że to romansidło, wyciskacz łez itd. Ale to przecież ekranizacja takiej właśnie prozy! Zresztą Ang Lee zdołał uniknąć taniego sentymentalizmu. Opowiedział tę historię, unikając kiczu i banału. Wielkie brawa! Dodam, że kilka miesięcy temu oglądałam "Mansfield Park" - niestety historia w ogóle nie zrobiła na mnie wrażenia. Nie potrafiła mnie ani zainteresować, ani wzruszyć. Miałki, mało oryginalny romans. "Rozważna i romantyczna" stoi o klasę wyżej.

ocenił(a) film na 8
Diana

Lee jest mistrzem w opowiadaniu historii miłosnych, które często różnią się zarówno typem bohaterów jak i miejscami, w których ten reżyser umieszcza akcję. Zobaczmy na to, jak różne są miejsca, które Lee przedstawia w swoich dziełach - w "Przyczajonym tygrysie, ukrytym smoku" sa to Chiny z dalekiej przeszłości, w "Brokeback Mountain" - Ameryka połowy XX w. zaś "Rozważna i romantyczna" rozgrywa się w Anglii. Trzeba mieć naprawdę wielką wiedzę na temat tak odmiennych epok i miejsc, no i niemały talent, rzecz jasna:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones