PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=166}

Rozważna i romantyczna

Sense and Sensibility
7,3 59 873
oceny
7,3 10 1 59873
7,0 10
ocen krytyków
Rozważna i romantyczna
powrót do forum filmu Rozważna i romantyczna

lepsza niż książka

ocenił(a) film na 8

Żadko zdarza się żebym powiedziała/napisała że ekranizacja książki jest lepsza niż sama książka, ale w tym wypadku powiem to bez najmniejszych oporów. Film jest bardzo ciekawy (jak na film w którym czasem wszystko zaczyna się dziać jak w brazylijskiej telenoweli... ale w końcu to film na podstawie ksiażki Jane Austen :)). Strasznie podobała mi się gra Alan'a Rickman'a (Płk. Brandon), a rola Edwarda Ferrars'a jest stworzona dla Hugh Grant'a :). Jeżeli chodzi o aktorki to Emma Thompson (Elinor Dashwood) była bardzo dobra. Co do Kate Winslet (Marianne Dashwood) to mogła byc lepsza, ale nie będę wymagac więcej od GWIAZDY TYTANIC'a :-]....

ocenił(a) film na 9
Pscola

nie zgodze sie z toba. ksiazka nie byla ani lepsza ani gorsza byla INNA. przyznam ze zanim ja przeczytalam obejrzałam film, byłam pózniej zaskoczona wiekiem obsady. w koncu brandon powiniem miec 35 lat, eleonara 19, marianna 16 itd. ale i tak film byl fajny. brawa dla alana, emmy i kate, która była calkiem niezła

ocenił(a) film na 8
Aneczka27

film byl krecony w 1994 roku czyli 11 lat temu, kate winslet miala wtedy 19 lat, wiec nie byla znowu nie wiadomo jak starsza od marianne! co do reszty to sie zgadzam. w innej ekranizacji ksiazki Austen "Duma i uprzedzenie" z Firthem aktorki grajace siostry Bennet tez wygladaly na o wiele starsze niz powinny.
p.s. zreszta nie ma co marudzic, zarowno w "rozwaznej..." jak i "dumie..." cala obsada aktorska spisala sie na medal.

Pscola

Faktycznie, obsada troszkę podstarzała, ale uważam, że Marianne była bardzo dobra! Romantyczna, taka jaka powinna być. Alan Rickman nadał smaku postaci płk. Brandona. W książce były to czyste flaki z olejem. Zresztą książka i film rządzą się swoimi prawami. :)
Obie uwielbiam, jak zresztą wiele dzieł Jane Austen.

ocenił(a) film na 9
Pscola

chciałam sie z toba zgodzić CO DO ZDANIA :)

ocenił(a) film na 10
Pscola

"Rzadko" się pisze przez rz jak widać a nie przez ż :) co do angielskich nazwisk apostrof dajemy wtedy gdy odmieniane nazwisko konczy się SAMOGŁOSKĄ np. kogo ? Kapitana Morse'a. Jesli natomiast kończy się spółgłoską po prostu piszemy Brandona czy Granta.
Film jest swietny bez względu na wiek Emmy Tompson a Alan Rickman jest boski!!!! aaaa!!! :)) a proza Jane Austen to prawdziwa skarbnica wiedzy o Anglii z czasów gdy wszystkie kobiety bez wyjątku nosiły suknie ciążowe :)

pinks

i nie TYTANIC'a tylko Titanica :P skoro juz sie czepiamy szczegolow. A ja uwazam, ze nalezy sie czepiac.
A film jest rewelacyjny, glownie wlasnie ze wzgledu na czolowke brytyjskich aktorow w nim grajacych, ale czy lepszy od ksiazki? Nie sadze. Austen to absolutna mistrzyni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones