PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30940}

Słodkie życie

La dolce vita
7,9 20 210
ocen
7,9 10 1 20210
8,2 33
oceny krytyków
Słodkie życie
powrót do forum filmu Słodkie życie

To słowa Orsona Wellesa. Hm, może coś w tym jest. Ale ja ujmę swoją opinię tak: jest to film, jakiego ja przy najlepszych chęciach nie zniosę- szara, bura, nudna, bardzo bardzo nudna i nieciekawa papka. Opowieść o ludziach wypranych z zasad i znudzonych życiem- przedstawiona w sposób nudny i pozbawiony uczucia. Nic nie porusza, nic nie porywa. Nudzi do bólu. Tak przy okazji- mam ten film nagrany bez zakończenia. Czy mógłby jakiś życzliwy człowiek podrzucić mi, jak to się skończyło? Z góry dziękuję.

ocenił(a) film na 10
arwen07

To raczej Welles był wspaniałym artystą, który miał niewiele do powiedzenia, ale jest to wyłącznie moja, subiektywna opinia.
Nie zgodzę się również z tym, że film jest nudny i pozbawiony uczucia.
Wręcz przeciwnie, w miarę oglądania film staje się coraz ciekawszy...
Jeśli chodzi o końcówkę, to jak zawsze u Felliniego jest ona bardzo ważna. W zasadzie najważniejsza. Podobnie jak w "La Stradzie" czy "Nocach Cabirii",
Trudno byłoby robić konkurencję Felliniemu i ją tutaj opowiadać... Myślę, że lepiej będzie jak oglądniesz ten film jeszcze raz i sama się przekonasz :)

ocenił(a) film na 5
arwen07

Ja własnie widziałam i to pierwszy film Felliniego, który mnie tak serdecznie znudził, że ledwo go dooglądałam. Mógłby się już skończyć w połowie, bo właściwie "nie rozwija się".

użytkownik usunięty
mona_4

Fellini był genialny w latach 50 , później jakby chcąc pokazać swój wielki intelekt zaczął robić filmy artystyczne , puszczając oko do widzów którzy "znają się na rzeczy" czyli w tym przypadku na filmie , filozofii , sztuce i np. rzekomo genialne "8 i pół" to wg mnie najbardziej przegadany film jaki dotąd widziałem ale "Miasto kobiet" urzeka i uderza tą ferią barw i zabawą gatunkami filmowymi ten film był zakręcony w moją stronę ale kolejny
"a statek płynie" to przeraził mnie i w 20 minucie skończyłem projekcję , niewątpliwie Fellini był genialny ale właśnie w latach 50 , póżniej robił filmy trudne i niedostępne dla wszystkich.

ocenił(a) film na 10
arwen07

Opowieść o ludziach wypranych z zasad i znudzonych życiem- przedstawiona w sposób nudny i pozbawiony uczucia.

No, a wolałbyś/wolałabyś, żeby takie postaci były pokazane w sposób ckliwy, mało skomplikowany, przepełniony niepotrzebnymi emocjami? Z resztą nie do końca się zgodzę, bo przeciez w rozmowe Maddaleny i Marcella w samochodzie jest dużo wyrąźnych emocji, w innych scenach również, ale są one ograniczone, niepodkreślone, przez co moim zdaniem, ciekawsze.

ocenił(a) film na 10
arwen07

To nie jest film o ludziach, tylko o życiu, zastanów się nad tym, oczywiście Fellini portretuje zachowania klas społecznych oraz demaskuje zachowania i instynkty jednostek, ale to akurat nie jest najważniejszym motywem filmu. W końcu tytuł to "Słodkie życie"

ocenił(a) film na 3
arwen07

Dokladnie. Film również mnie nie porwał. Film jest dla ludzi ktorzy lubia zabawe a zdrady traktuja jak zabawe czy jak bułkę z maslem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones