PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=567127}

Służące

The Help
8,1 281 891
ocen
8,1 10 1 281891
6,7 37
ocen krytyków
Służące
powrót do forum filmu Służące

Po pół godzinie zacząłem się zastanawiać: "o czym do cholery jest ten film". Przeczytałem
jeszcze raz opis na filmwebie i zacząłem oglądać dalej. Po kolejnych 30 minutach dałem
sobie spokój. Straszny nudny gniot z oklepanym pseudo przesłaniem które jest tak
naprawdę pretekstem do pokazania zwykłego "plotkarskiego" niezbyt ambitnego filmu. Taki
trochę lepszy Klan. Jak widać we wszystkim można doszukać się wspaniałego drugiego
dna i wznieść je na piedestały. Nie polecam.

ocenił(a) film na 9
MulderFox

Klan i Służące to zupełnie inna tematyka. Jak można oceniać film, nie oglądając go do końca?

ocenił(a) film na 8
jotce

popieram jotce - porównanie z pewnością nie trafione. Fil dla mnie był bardzo dobry, dający do myślenia i chwilami zabawny. Polecam! :)

użytkownik usunięty
olcikus3

MulderFox to chyba po prostu jedna z osób, które koniecznie muszą się podzielić własną opinią tworząc nowy, niepotrzebny temat, zamiast zwyczajnie kontynuować czyjś. Jeśli chciał uzyskać jakieś opinie i podyskutować, podając konkretne argumenty ( jego komentarz w stylu: "jak film ssie przez polowe to mam dosyć, proste" zwyczajnie o tym przeczy) to może dobrze by było normalnie porozmawiać z użytkownikami, którzy odpisują. Ale to tylko kolejny troll. Co do filmu odczucia mam podobne, ale dodałbym, że był nawet wzruszający ( oczywiście nie sceny w toalecie). Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
MulderFox

A czego się spodziewałeś ?? że wyskoczy jakiś Hulk i zacznie niszczyć miasto ?? To nie ten gatunek filmowy .
A poza tym widze jaki filmy u Ciebie mają 10 na 10 więc nie wiem po kiego zaczynałeś oglądać ten film skoro to nie twoje klimaty .

Szczery69

bzdura, wiele ambitnych produkcji ma u mnie 10/10 zobacz dokladniej

Szczery69

jak film ssie przez polowe to mam dosyć, proste

MulderFox

Mam do Ciebie krótkie ale bardzo istotne pytanie - ile masz lat? Bo po wypowiedziach, ocenach filmów wnioskuje że gdzieś tak w przedziale 14-20. Może to jeszcze nie czas na takie refleksyjne produkcje.

Gusta są różne, o nich się nie dyskutuje. Jeśli wolisz filmy akcji, efekty specjalne to po co bierzesz się za obyczajowy film? No bez jaj, to tak jakby fan metalu wybierał się na koncert popowy. No chyba że trollujesz celowo bo brak Ci w życiu uwagi, nudzisz się czy po prostu nie panujesz nad negatywnymi emocjami. Przemyśl to, karma wraca.

wojkij

nie wiesz co napisać? wypomnij wiek :)
ale druga część twojej wypowiedzi jest masakryczna, WŁAŚNIE nie oglądam wielu filmów obyczajowych, ale oglądam DRAMATY, to miał być DRAMAT a wyszła opera mydlana. Dziękuję, że niechcący przez swoją słabość intelektualną przyznałeś mi rację :)
Jeżeli myślisz, że oglądam tylko efekciarskie filmy to najpierw zobacz te, które oceniłem na 10 ew.9 a zobaczysz, że są tam różnorodne pozycje.

MulderFox

Bo wiek przy odbiorze świata to rzecz bardzo ważna, na pewne rzeczy muszą przygotować Cię życiowe doświadczenia. Pozdrawiam i miłego trollowania.

wojkij

nie wiesz co to jest trollowanie

nie wiesz też ile mam lat

ocenił(a) film na 10
MulderFox

Ale to jest dramat... Może nie z prawdziwego zdarzenia, bo jest to bardziej obyczajówka z domieszką dramatu. Dramatycznym wątkiem jest tutaj los służących, to jak są traktowane. Takim wątkiem jest również historia osamotnionej w swoich poglądach głownej bohaterki. Ten film przedstawia jak trudne były czasy dla czarnoskórych i ich "sympatyków". Mimo wszystko polecam obejrzeć do końca, bo na miano "gniotu" nie zasługuje :)

ocenił(a) film na 9
MulderFox

Zasłużyłeś na placek czekoladowy Minnie Jackson

Fatoom

dzienki

Fatoom

he he, Fatoom :)

ocenił(a) film na 8
MulderFox

Popieram kolegę/żankę jotce. Jak można oceniać film, nie oglądając go do końca ?

ocenił(a) film na 9
Normaden

nigdy nie zrozumiesz przesłania tego filmu bo widocznie twoje serce jest suche

niebieskapapuga

oj rozumiem przesłanie, co nie zmienia faktu, że mam powoli dosyć filmów z tego typu oklepanym przesłaniem, zwłaszcza jeżeli są zrealizowane w takim stylu, czułem się jak na seansie słabej polskiej komedii romantycznej.

ocenił(a) film na 8
MulderFox

'Z tego typu oklepanym przesłaniem" a pomyśl co będzie za 20 lat :O
Już teraz ciężko zrobić coś nowego oryginalnego . No ale miejmy nadzieję że świat nie przyniesie nam nic takiego co nadawało by się żeby zrobić film dramatyczny .

Szczery69

Spoko, ale ważny jest też styl w jakim film jest zrobiony, jego ogólny zamysł. Mnie się po prostu nie podobał i tyle, uważam że są ciekawsze motywy do ukazania nierówności społecznych/rasowych niż rozmowy przy herbacie.

ocenił(a) film na 8
MulderFox

No okej sie zgodze z tobą . Może i są , ale to było pokazane okiem Służących tak ? Tak jak one to widzą , jak są traktowane .
'chłopiec w pasiastej piżamie ' oglądałeś ? też niby nic , ale jednak film świetny . też nic się nie dzieje . ale jednak coś .

Szczery69

oglądałem, był niezły ale ze względu na to że przeczuwało się nadchodzące tragiczne wydarzenie, mimo wszystko doszliśmy do jakiegoś zrozumienia co na fw jest rzadkością :)

ocenił(a) film na 8
MulderFox

Bo za dużo tu 14 letnich trolli :D

Normaden

można jeżeli jest tak nudny że się na nim zasypia. po co się torutować

ocenił(a) film na 9
MulderFox

do MulderFox : no tak to nie Władca Pierscieni i matrix też nie ;) widziales chociaz jeden film, z ktorego cos wyniosles ?

magducha16

oczywiście, zobacz na inne filmy, nie tylko te które pasowały do twojej śmiesznej wypowiedzi :)

ocenił(a) film na 8
MulderFox

z takimi gostkami którzy byli w dupie o gówno widzieli nie ma o czym rozmawiać. oglądałem film 20 min to się wypowiem... strata czasu na opinie takich ludzi . pzdr - film 8/10

magducha16

A co wy wynieśliście z tego filmu który jest dosyć banalny? Musieliście oglądać film żeby dowiedzieć się o rasizmie?

neo_angin

żeby się czegoś dowiedzieć, zaglądasz do Wikipedii, natomiast jeśli chcesz coś przeżyć, coś poczuć, pobyć w konkretnym miejscu i czasie - innym niż twój grajdołek - czytasz, albo oglądasz. To dlatego "Help" jest wysoko oceniany. I szkoda że my się w Polsce nie dorobiliśmy takiego filmu - przydałby się może, żeby wydobyć - obok martyrologii - problem powojennych entuzjastów komunizmu na poziomie powiatowym, którzy ziemiańską Polskę przerabiali na polskę ludową.

MulderFox

O czym dyskutować z kolesiem, wg którego sf dla dzieci z podstawówki, czyli Star Wars jest wśród najwyżej ocenianych?

ocenił(a) film na 10
ancykryst

Szkoda pisać i się denerwować. O czym ludziska pogadacie z taką osobą, która nie oglądała filmu do końca i nie wie o czym jest? :)
Ci co oglądali wiedzą, że to jeden z lepszych filmów.

ocenił(a) film na 8
elo_tu_justina

dokładnie

elo_tu_justina

Cceniasz mnie po tym jak ustosunkowałem się do JEDNEGO filmu, ehh szkoda czasu, twoja wypowiedź równie dobrze mogłaby się znaleźć pod filmem "Kac Wawa" - niczego nie wnosi.

ancykryst

SW to zdecydowanie lepszy poziom niż ta telenowela w wersji kinowej.

ancykryst

Co tu ma do rzeczy SW, zobacz na wszystkie filmy które oceniłem 10/10 lub 9/10 a znajdziesz tam wiele produkcji które zapewne uważasz za ambitne. Co do samej wypowiedzi na temat SW nie będę się odnosił.

ocenił(a) film na 7
MulderFox

Wiesz co? Wystarczy zobaczyc na filmy ktore Cie nie interesuja bo ok 50% z tych filmow to wlasnie klasyczne,ambitne kino. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
MulderFox

Kazdy ma inny gust chociaz nie rozumiem jak "Sluzace" moga sie nie podobac. To jeden z najlepszych filmow, nie tylko w zeszlym roku.

wzrusza, rozśmiesza, zachwyca mozna wymieniac bez konca.
POLECAM !

bymyself11

W pełni popieram, mimo że nie zawsze przepadam za dramatami, ten film bardzo mi się spodobał!
Są w nim momenty, które bawią do łez i takie, które wyciskają łzy smutku oraz momenty, kiedy chce się wręcz krzyczeć z tego jacy potrafią być okrutni ludzie.
Genialny był wątek z ciastem Minny =)
POLECAM!

ocenił(a) film na 9
MulderFox

Już po avatarze widać... że ufo z Ciebie i jeszcze nie wyrosłeś z komiksów :)

fish2004

kolejny troll, odsyłam do filmów najlepiej przeze mnie ocenionych

ocenił(a) film na 10
MulderFox

Jakim prawem porównujesz problemy tych ludzi do pożal się Boże "Klanu"! Brak mi słów na ludzi takich jak Ty. Zastanawiam się, czy masz może serce ze stali albo po prostu go nie masz. Widzisz, problem jest w tym, że ten film jest na dość wysokim poziomie no i do końca nie jestem przekonana, że zrozumiałaś o co w nim chodzi. Nie chcę Cie obrażać, bo już w zupełności sama to zrobiłaś ale jesteś naprawdę beszczelna.

MrsLovely

na przyszłość proponuję poznanie całego wątku, wyżej napisałem:

Uważam że są ciekawsze motywy do ukazania nierówności społecznych/rasowych niż rozmowy przy herbacie.

ocenił(a) film na 10
MulderFox

Sorry, ale nie chciałam jeszcze bardziej sie denerwować, ale skoro przeszkadza Ci fakt, że rozmawiało się o takich sprawach przy herbatce to przypominam, że były ty lata 60-te, więc trudno o inny sposób rozpoczęcia rozmowy jeśli nie przy herbacie.

MrsLovely

lol nie wierzę, że to napisałaś totalny brak zrozumienia, proponuję przeczytać mój poprzedni post jeszcze raz a jak już zrozumiesz o co chodzi i zwróć uwagę na filmy takie jak:
Chłopiec w pasiastej pidżamie,
Więzień nienawiści,
Siła i honor,
Patriota,

ocenił(a) film na 10
MulderFox

Na pewno czarnoskóre służące miały dużoo do powiedzenia. Miłej nocy i poukładania sobie paru spraw w głowie.

MrsLovely

no nie mały dużo do powiedzenia dlatego wymieniłem te filmy, które są dużo lepsze, szkoda tylko że muszę to tłumaczyć jak dziecku. Miłej nocy :)

ocenił(a) film na 9
MulderFox

jestem zdania że upartych ludzi na siłę nie warto przekonywać do swoich racji, dlatego lepiej nie wdawać się w dyskusję z kimś kto ocenia bardzo dobry film po 30 minutach... to jest jak z archiwumX hahaha

paulinaz87_filmweb

uwielbiam wasze konstruktywne komentarze wnoszące niesamowitą wartość do dyskusji

ocenił(a) film na 9
paulinaz87_filmweb

Ej nie czepiajcie się go/jej, ma dobry gust do filmów bo nikt nie powie,że La Dolce Vita jest słabe i mało ambitne. Ten mu/jej się nie spodobał, a co do czepiania się o wiek? To sam mam ma 17 lat (pomiędzy 14-20?) i nie mam kiepskiego gustu filmowego.

ocenił(a) film na 7
aluzja1117

Moge potwierdzic bo sprawdzilem- ma calkiem przyzwoity gust filmowy

ocenił(a) film na 7
MulderFox

Na reszcie ktoś znalazł dobre określenie dla tego filmu - plotkarski. Zgadzam się, że to strasznie oklepane i mało ambitne. Nie nazwałabym jednak tego filmu gniotem, ponieważ jest na prawdę porządnie zrobiony. Ma dobrze dobraną obsadę i (co dla mnie najważniejsze) świetną warstwę wizualną. Tu cukierkowe panie domu, a raczej domków dla lalek, tam dzielnica biedoty, jeszcze rzut oka na wielkomiejską redakcję i trochę okoliczności przyrody na okrasę. I chociaż główny wątek filmu przeraźliwie przewidywalny, poboczne mile mnie zaskoczyły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones