PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=321622}

Sen Kasandry

Cassandra's Dream
6,7 36 557
ocen
6,7 10 1 36557
5,7 18
ocen krytyków
Sen Kasandry
powrót do forum filmu Sen Kasandry

Po przeczytaniu kilku niepochlebnych opinii myślałam, że będzie to gniot. Ale spotkało mnie baardzo miłe zaskoczenie.
Od dawna żaden film mnie tak nie poruszył, chociaż prawdą jest, że nie oglądam wielu filmów tego rodzaju. Nie mogę przestać o nim myśleć, bo daje do myślenia. Bardzo. Do czego jest skłonny człowiek, żeby spełnić swoje marzenia? Jak żyć z takim cholernym brzemieniem? Był taki moment, a nawet kilka momentów, kiedy byłam przekonana, że Ian to zrobi, że zabije swojego brata, żeby zostać "czystym". To byłoby chore. Kompletnie chore.
(+ Genialna obsada. Farrell odegrał to genialnie.)
Rewelacja, daję 10. Według mnie film absolutnie na to zasłużył.

ocenił(a) film na 9
illusionis

No właśnie, ja też po przeczytaniu kilku komentarzy na tym forum, myślałam, że film będzie gniotem, a tu niespodzianka :) Trochę czarnego humoru, trochę ironii, trochę napięcia, trochę powagi, trochę zaskakujących momentów i na pewno daje do myślenia. No i Ewan + Colin - . wspaniały duet :) Dla mnie 9/10.

Mers

Dlatego ja - miłe panie - nie czytam wypowiedzi ludzi na temat danego filmu, bo już nie raz wyszedłem jak Zabłocki na mydle:P Każdy ma inny gust, każdy ogląda w innych warunkach i co innego oczekuje od filmu. My szukając filmu dla siebie, wchodzimy, patrzymy ocena 6/10 komentarze totalnie nie pochlebne więc nie ma co oglądać, a prawda jest taka, że film może być doskonały, tylko przez wielu nie zrozumiany itd ;) Ja jak już czytam wypowiedzi, to tylko po seansie, wtedy mogę obiektywnie spojrzeć na czyjeś komentarze itd. Co do filmu, znakomity. Znakomity... ;)
Pozdrawiam serdecznie
Bartek

ocenił(a) film na 7
b4rt3k0pl0

Bardzo dobry film, szczególnie Farrell za którym szczególnie nie przepadam, tu wypadł wspaniale.

gollas

Zgadzam się całkowicie. Pokazał klasę naprawdę. Dawno tak się nie wciągnąłem w ogladany film, że myslami nie przerywałem i mówilem sobie : to tylko film, nieźle grają. Tutaj tego nie mialem, ogladalem od poczatku do konca w pelnym skupieniu. Naprawde polecam

b4rt3k0pl0

Jest takie powiedzenie: jeden lubi jak mu górale grają, a drugi jak mu nogi śmierdzą. Parafrazując powyższe: jeden lubi zmagania człowieka z samym sobą, a drugi z Transformersami. Dużo o człowieku mówi jakie filmy ocenia pozytywnie. BTW. Ktoś zwrócił uwagę na jeden smaczek: "w wojsku byśmy musieli codziennie zabijać, by napchać kabze skorumpowanych"? Dosadna krytyka ostatnich wojen o pokój i operacji stabilizacyjnych.

ocenił(a) film na 9
illusionis

Pełna zgoda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones