PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=796}

Sen nocy letniej

A Midsummer Night's Dream
7,2 7 944
oceny
7,2 10 1 7944
Sen nocy letniej
powrót do forum filmu Sen nocy letniej

W swojej prezentacji maturalnej chciałam wykorzystać "Sen nocy letniej". Potrzebna mi jest właśnie dobra ekranizacja tego utworu, której jeszcze nie oglądałam. Czy ktoś może mi powiedzieć czy ta nadaje się czy też może inne są lepsze?

klaudi0212

jeżeli twój temat brzmi tak samo jak mój: "William Szekspir jako twórca portretów psychiki ludzkiej. Omów temat odwołując się do wybranych dramatów i ich ekranizacji" to ja wybrałam właśnie ten film, Hamlet(1996) Kenneth Branagh, Makbet (1997) Romana Polańskiego, Romeo i Julia (1968). Jeżeli byłabys chetna do 'wspołpracy' to się odezwij;)

adamikopl

Nie, mój jest bardziej ogólny "Dramaty Szekspira a ich filmowe realizacje. Porównaj i oceń wybrane adaptacje filmowe z ich literackimi pierwowzorami". Już wybrałam utwory i jest wśród nich również Makbet Polańskiego

klaudi0212

ja też wybrałam podobny temat :) tylko że ja musze też porównać realizacje sceniczne -.- z filmów wybrałam "Romeo i Julię" z DiCaprio i Claire Danes oraz wlaśnie ten "Sen Nocy Letniej", myślę że bedzie ok bo kiedyś juz widzialam ten film i mi sie podobal wiec napewno nie bedzie mnie nudzic i lepiej przyswoje temat ;] najlepiej sobie obejrzyj i zobacz czy ci pasuje ;P

ocenił(a) film na 7
klaudi0212

klaudi, robię ten sam temat, mogła byś mi jakieś rady udzielić? ^^
jak masz czas to napisz na maila kurzy410@o2.p.l

tomaszek410

Ale wybrałeś sobie już jakieś utwory czy jeszcze o tym nie myślałeś?

ocenił(a) film na 7
klaudi0212

wstępnie wybrałem właśnie sen nocy letniej, burzę, kupca weneckiego i romeo i julię

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones