PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469754}

Sen

Bi-mong
6,5 1 468
ocen
6,5 10 1 1468
Sen
powrót do forum filmu Sen

Zawsze w wielkim napięciu czekam na kolejne dzieło tego reżysera. Niestety z produkcji na produkcję jest coraz gorzej. Czyżby Kim się wypalił? Skąd ten brak kreatywności...

Do rzeczy. Sen jest filmem w moim odczuciu tak banalnym, że aż szkoda na niego czasu. Poruszona tematyka, w innej oprawie czy scenariuszu może by zainteresowała. Jednak w formie przejaskrawionej, wyolbrzymionej historii, pozbawionej typowej, wspaniałej metaforyki tego reżysera dla mnie jest po prostu niesmaczna.

Już ostatnie dwa filmy "Czas" i "Oddech" nie powaliły mnie na kolana. Próżno w nich szukać magii i głębi takiej jak w Łuku, Pustym Domu, Wyspie czy Wiosna, lato, jesień, zima i... wiosna. Tym razem jednak z trudem dotrwałam do końca projekcji. Infantylne dialogi, płytkie metafory i idiotyczne zrealizowane momenty, gdy bohater nie chciał zasnąć. To wszystko zirytowało mnie do tego stopnia, że nie będę już w takim napięciu oczekiwać na dzieło tego reżysera. Może jeszcze powróci do swojej świetności. Wierzę i wolę poczekać kilka lat na wspaniałą historię pokroju Pustego domu

ocenił(a) film na 1
marique

w 100% procentach się zgadza... szkoda...

marique

Po "Śnie" Kim miał kilka lat "bloku" i nie robił filmów - nie wiem, czy mu to wyszło na dobre, bo nie widziałem jeszcze "Amen" - pierwszej fabuły zrealizowanej po tej przerwie, ale "Arirang" - trochę dokument, trochę eksperyment - wyszedł mu znacznie lepiej od "Snu".
Nie widziałem jeszcze wszystkich filmów Kima (widziałem raptem 9), ale moim zdaniem jego twórczość od dawna oscyluje między geniuszem (te 4 filmy, które wymieniłaś: "Łuk", "Pusty dom", "Wyspa", "Wiosna, lato, jesień, zima i... wiosna", czy wspomniany "Arirang"), a tandetą ("Strażnik wybrzeża", "Samarytanka", "Sen"). Po prostu - mam takie wrażenie - kręci filmów za dużo i zbyt często.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones