PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5997}

Sierpniowa rapsodia

Hachi-gatsu no kyôshikyoku
7,0 661
ocen
7,0 10 1 661
Sierpniowa rapsodia
powrót do forum filmu Sierpniowa rapsodia

Mocno infantylny.

ocenił(a) film na 6

Film porywa się na wielkie tematy i niestety niezbyt dobrze to wypada. Szczególnie dialogi były słabe (prawdę mówiąc moim zdaniem to właśnie dialogi były zawsze piętą achillesową Kurosawy).
Trochę film wręcz nawet sprawia wrażenie jak skierowany do dzieci, czy też popcorniarzy z usa czy europy w sumie też.
No i wszystko co z Gere wspólnego - bardzo mi się nie podobało.

Co mi się podobało?
Babcia! Ona sama w tym filmie była bardzo dobra, a ostatnia scena - wręcz świetna.

I właśnie za babcię (główną bohaterkę filmu na dodatek) ocenę pozwolę sobie bardzo mocno naciągnąć i dać:
6/10 (choć uważam że uczciwiej by była ocena pomiędzy w okolicach 4-5, ale niech tam)

addam23

Oglądając ten film jakiś czas temu pomyślałem dokładnie to samo. W zasadzie mógłbym się podpisać pod Twoim postem. Też miałem wrażenie, że film jest bardziej skierowany do całej reszty świata, a nie do Japończyków. I jest to duży minus.
Tak sobie myślałem, że film może wydawać się dziecinny, ponieważ głównymi bohaterami są w zasadzie dzieci. To niejako dla nich Kurosawa opowiada tą historię.
Jednak film obejrzałem z ciekawością.

6/10

P.S.
Babcia rzeczywiście świetna :).

ocenił(a) film na 9
addam23

Według mnie film nie jest "dziecinny", jest po prostu ciepły. Każdy zapewne odbiera go inaczej, świetnie były tu pokazane różnice pokoleniowe, to że wnukom często bliżej do dziadków niż do rodziców. I ta prostota. Piękny film.

ocenił(a) film na 7
addam23

Nie tyle co atak, ale na pewno brak zrozumienia - Jak można napisać, że dialogi były piętą achillesową Kurosawy :(

ocenił(a) film na 6
chesnut90

:)
Takie subiektywne wrażenie. Nie znam się więc moje 'mądrości' należy w nawias brać ;)
Może to być również wina niespecjalnie dobrych amatorskich tłumaczeń w pirackich napisach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones