PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1301}

Skrzypek na dachu

Fiddler on the Roof
8,0 66 580
ocen
8,0 10 1 66580
8,4 17
ocen krytyków
Skrzypek na dachu
powrót do forum filmu Skrzypek na dachu

Film jest przenajboskszy!!! Muzyka przecudowna!!! - Pieśń weselna, Little bird, Anatewka, toasty i wszystkie inne... Może tylko w nienajlepszym świetle ukazuje Rosjan i ogólnie chrześcijan, ale to chyba jedyna wada tego filmu. PS. Pamiętam teatralną wersję. Można było paść na miejscu, takie to było beznadziejne. A film naprawdę ok, z superkową muzyczką. Wierzyć się nie chce, że ten sam facet skomponował soundtrack do "Gwiezdnych wojen" czy "Jurrasic Park"

Lauryn

Tak, muzyka jest światna, ale chwilami czegoś brakowało... nie jestem do końca pewna czego. Jakiegoś instrumentu, może?...
A tłumaczenia polskie piosenek nie były gorsze (chociaż chwilami odbiegały bardzo od orginału).

użytkownik usunięty
Nayia

Lauryn, to nie John Williams skomponował tę muzykę... on ją tylko jakby zaadaptował. były nawet o to spory, bo to właśnie przyniosło mu Oscara.

Jak dla mnie wersja teatralna z TR w Chorzowie, rzuca na kolana.

użytkownik usunięty
Lauryn

przenajboskszy- fajne słowo

Swoją drogą właśnie dowiedziałem się, że przez całe zycie miałem okazje obejrzeć skrzypka na żywo a dowiedziałem sie o tym dopiero teraz gdy już go zdjeli. To ci pech!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones