PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108130}

Sky Kapitan i świat jutra

Sky Captain and the World of Tomorrow
5,8 13 212
ocen
5,8 10 1 13212
Sky Kapitan i świat jutra
powrót do forum filmu Sky Kapitan i świat jutra

Rewelacyjnie nakręcone kino przygodowe (te kolory!). Świetnie stworzone alternatywne lata 30-te. Bardzo dobre efekty specjalne. Bohaterowie, którzy dają się lubić. Nie jest to najbardziej ambitne kino sci-fi, jakie widziałem, ale dla ludzi lubiących komiksowe klimaty - wspaniała rzecz. Szkoda, że film okazał się finansową porażką, bo tytuł sugeruje, że to miał być początek serii. Z chęcią bym kolejne części obejrzał.

Malignus

Owszem, najbardziej mi się podobała strona wizualna filmu (ma coś z "Metropolis" Langa) i filmów noir, ale fabułą jakoś mnie nie zachwycił. Zresztą przyjdzie pora by jeszcze raz go obejrzeć, może zmienię zdanie :)

ocenił(a) film na 9
Malignus

Mnie też się bardzo podobał,ma świetny klimat.

Malignus

Pierwsze skojarzenia to: "Rocketeer", "Gwiezdne Wojny", "Indiana Jones" i "James Bond". Calkiem niezla mieszanka ;) Chetnie obejrzalbym kolejne czesci...

ocenił(a) film na 8
CyboRKg

Dokładnie :) Wszystkie wymienione filmy (może prócz Bonda) przewinęły mi się podczas oglądania tego dziełka. Ogólnie świetna zabawa, kino przygodowe w starym stylu, stylizacja na lata 30, plus plastyka dają olśniewający efekt. Do tego jeszcze te gmachy, maszyny, olbrzymie hale... To jest to.
Osobiście tylko jedną rzeczą się rozczarowałem - że za tym wszystkim nie stali jednak naziści :D

Malignus

Gralem kiedys w gre "Crimson Skies" na PC. Tez altenatywna rzeczywistosc lat 30-tych i maszyny ludzaco podobne do tych z filmu. Tworcy na pewno mieli stycznosc z ta gra.

użytkownik usunięty
Malignus

Zgadzam się.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones