PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=542714}

Spisek

Largo Winch II
6,1 8 560
ocen
6,1 10 1 8560
Spisek
powrót do forum filmu Spisek

Petycja

użytkownik usunięty

Wpisywać się kto uważa że polscy dystrybutorzy powinni zaprzestać tłumaczenia oryginalnych tytułów filmów.

Powiedz tylko gdzie mam podpisać ;p

Taekwondo

popieram -podaj linka i podpisuje bez zastanowienia ;)
(dobiło mnie ostatnio Something borrowed -> Pożyczony narzeczony :/ zwłaszcza, że książka jest w Polsce pod "normalnym" tytułem - Coś pożyczonego! więc to już totalnie nia ma sensu)

Taekwondo

Z przyjemnoscia złoze podpis.To co ci ludzie odwalaja to juz przegjecie.
Kac Vegas,Largo 2...wierzcholek gory lodowej.Kompromitacja po calosci :/

Fido_89

Powiem tak, widziałem film z 2 tygodnie temu. Jestem w kinie, patrzę plakat, jakiś film "Spisek", patrzę, Rosati, Stone, oo.
Sprawdzam w domu, co to za film, patrzę, że mam wystawioną ocenę i myślę " o kur.wa"

Te tłumaczenia są naprawdę bez sensu. Rozumiem, Largo Winch 2 - Spisek, ale nie sam Spisek.

ocenił(a) film na 5
damian6d17

W tym przypadku to nie jest tak do końca bezsensu, myślę że dystrybutorzy celowo zataili prawdziwą nazwę filmu żeby zmaksymalizować potencjalne zyski. Largo Winch nie cieszy się w Polsce zbyt dużą popularnością, a pierwsza część była dość słaba. Więc jeśli już znajdą się jacyś fani to będą wiedzieli że "Spisek" to Largo. Natomiast standardowy zjadacz popcornu, który nie zna się na filmie i idzie do kina nie mając żadnego pojęcia co tam grają prędzej skusi się na film zatytułowany "Spisek" niż "Largo Winch 2".

No ale tak w ogóle to polscy tłumacze to oczywiście banda idiotów, wiedząc że Hollywood ma niezwykłą tendencje do robienia sequeli i prequeli jak można nadawać tytuły związane z miejscem akcji? Rozumiem "Szklana pułapka" no cóż zdarzyło się, wszyscy popełniają błędy ale "Kac Vegas w Bangkoku", Litości.

Jest masa filmów, seriali, i książek kiedy nasi tłumacze dali plamy. Jestem za podpisaniem petycji:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones