PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=393689}

Spotkanie

The Visitor
7,4 8 978
ocen
7,4 10 1 8978
6,8 8
ocen krytyków
Spotkanie
powrót do forum filmu Spotkanie

Film bardzo mi się podobał, ale nie o filmie bezpośrednio chciałem napisać. Widziałem go w zeszłą niedzielę w sopockim Kinie Polonia. Kino to ma zostać wyburzone i na jego miejscu powstanie centrum handlowo-usługowe. Czyli miejsce, do którego żaden mieszkaniec nigdy nie zajrzy, bo w środku nie będzie nic godnego uwagi. Kilka kawiarni i sklepów. Był protest, pewnie nic nie da. Radni tłumaczą, że obok stanie przecież multikino i nie rozumieją o co cały hałas.
Po seansie sprawdziłem więc repertuar multikin. "Spotkanie" grają tylko w jednym z nich, przez kilka dni i jako bonus na godzinę 22.00! Ten przykład utwierdził mnie tylko w przekonaniu, że małych kin nie powinno się likwidować.

Przecież "Spotkanie" w dużo większym stopniu zasługuje na promocję i frekwencję na sali niż "Idealny facet dla mojej dziewczyny" czy inne tego typu kretyńskie wymysły! To takie moje narzekanie, bo nic nie zmieni, ale wiem, że jest wiele osób, które ten mój pogląd podziela.

ocenił(a) film na 9
habas87

Znam ten ból. W Zabrzu wybudowali Multikino...padły wszystkie kina w mięscie. Tylko Kino Roma sie ostało i jeszcze nosi tytuł najstarszego kina na Śląsku. Za 10 zł czlowiek może poczyć kilmat starego kina czyli brak popcornu, stare chuśtające sie fotele, trzeszcy dźwięk i trzaski na ekranie. Coś pięknego. Niestety po otwarci Multikina padlo bardzo duże kino w Zabrzu - Kino Marzenie. Zamiast kina jest drogeria Ro.man. Przykre to bardzo niestety...i taki sam los czeka i Kino Polonia :)

ocenił(a) film na 9
Romy

To samo w Toruniu. Wybudowali Cinema City i po prawdziwym kinie już śladu nie ma. A prezydent miasta poczytuje sobie za sukces powstanie tego multipleksu. Zabijanie kultury to sukces. Wiedzieliście?

Klee

heh;) widzę, że jest to ból większości polskich miast... muszę przyznać jednak, że Kraków się broni jak może w tej kwestii...mamy kilka multipleksów, ale jeśli komuś naprawdę zależy na obejrzeniu filmu w odpowiednim klimacie, to nie ma z tym większego problemu. Fakt, że zostało zamkniętych kilka małych kin studyjnych, m.in. Wanda, Korona czy Wrzos (który słuzy juz tylko studentom filmoznawstwa), ale jeszcze na szczęście mamy w czym wybierać;) więc jeśli zawitacie w Krakowie, to polecam Kino Mikro, Ars, sztuka, reduta,kiniarnie, pod baranami;) wchodzisz do sali i słyszyz przewijający się film- magia;)

ocenił(a) film na 9
M3g

Dzięki za cynk! :-)

ocenił(a) film na 7
habas87

W kinie Polonia byla na polskiej produkcji "Pora umierać" - niesamowite wrażenie. Kino niewielkie, nikt nie szeleści papierkami, wydaje mi się, ze w multikinie nawet tego nie puszczali.

ocenił(a) film na 8
habas87

Poza tym w multikinach nie działają Dkfy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones