PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=393689}

Spotkanie

The Visitor
7,4 8 978
ocen
7,4 10 1 8978
6,8 8
ocen krytyków
Spotkanie
powrót do forum filmu Spotkanie

byłem wczoraj w kinie na tym filmie. i niby wszystko ok, ale coś mi nie daje spokoju z jego oceną. dałem mu 7/10. zrobiony dobrze z ciekawie nakreślonymi sylwetkami, niby wiarygodny psychologicznie, ale jakby w konwencji polukrowanej. wszyscy tacy wspaniali, wzajemnie uczynni aż do przesady, pomagający sobie nawzajem, sytuacje bez specjalnych zadrażnień międzyludzkich, bez konfliktów natury kulturowej czy religijnej. po prostu miód i malina. i to mi pachnie fałszem. od pewnego czasu w wielu filmach unika się głębszej analizy postaci zaspokajając się powierzchownością. a rzeczywistość ta realna jest zupełnie inna. dlatego ten film to taka bajka dla dużych dzieci. to taki erzac życia codziennego, w którym panują wartości inne. mogę zaryzykować tezę, że akurat odwrotne do tych z filmu. napewno fajnie by było gdyby taki był świat, ale to utopia /patrz "mechaniczna pomarańcza"-s.kubrick/. stąd moje objekcje do tego dzieła.:)

ocenił(a) film na 8
pessoaa

Podzielam twoją opinie ale nie do końca. Ogólnie film bardzo mnie zaangażował, do ostatniej minuty oglądałem go z zaciekawieniem.

Głowna postać Waltera jest zrezygnowana, pusta od wewnątrz. Człowiek który nie potrafi się odnaleźć po stracie małżonki. Chociaż nie można jednomyślnie stwierdzić czy nie był taką osobą wcześniej. Kiedy nic nie wskazuje na to że może nastąpić zmiana w jego życiu, trafia na ludzi, którzy stają sie po chwili dla niego bardzo ważni. Nie dziwi mnie fakt, iż są dla siebie mili, uprzejmi etc. W skrajnych warunkach kiedy jedna osoba pomaga drugiej, ciężej o jakiegokolwiek typu konflikty. Tym bardziej, że dla Waltera była to szansa na odejście od beznadziei, szansa na poczucie na nowo wartości życia. Poza tym w filmie spotykamy się z arogancją, agresją, nietolerancją więc nie jest to do końca sielankowy obraz.

Uważam, że jest to pozycja jak najbardziej godna polecenia. Moja ocena 8.

pessoaa

Ja bym popatrzyl na to z troche innej strony. Niezgoda i nienawisc wynikaja glownie z niepoznania i bazowania na stereotypach. Ten film jest rzeczywiscie przeciwienstwem zachowan i przebiegu wiekszosci kontaktow miedzyludzkich we wspolczesnym swiecie, szczegolnie w duzym miescie. Za to co jest wspaniale w tym filmie to ukazanie relacji miedzy tak odmiennmi kulturami, kiedy wreszcie "pekaja lody".czy po tym filmie nie dochodzisz do wniosku, ze przeciez wszyscy jestemy tacy sami? Ze kiedy odsuniemy na bok nasze przekonania, wierzenia i stereotypy wpojone nam przez media i spoleczenstwo, kontakt z drugim czlowiekiem jest taki wspanialy, zauwazamy czlowieka w kims z kim rozmawiamy, zauwazamy czlowieka bez tej calej otoczki. Bohaterowie to zwykli ludzie, kiedy nie tkwia w swoich przekonaniach. Zauwaz co mowi Terek, ze nie jest dobrym muzulmaninem, darujac sobie przestrzeganie zasad swojej religi ulatwia sobie kontak z Walterem, kiedy Zainab robi cos zupelnie odwrotnego i do konca filmu nie znajduje w Walterze cieplego i wspanialego czlowieka, ktorego widzial w nim Terek i jego matka, chociaz wszyscy wiedzieli ile dobrego zrobil. Ja odjalem 2 gwiazdki bo film sie po prostu urywa i zostawia niedosyt. Osobiscie bardzo polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones