PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=393689}

Spotkanie

The Visitor
7,4 8 978
ocen
7,4 10 1 8978
6,8 8
ocen krytyków
Spotkanie
powrót do forum filmu Spotkanie

Właśnie wysłuchałam końcowej muzyki tego filmu. Jakie moje wrażenia po oglądnięciu? Bardzo długo miałam wrażenie, czy też nadzieję, że wszystko dobrze się skończy. Dopiero pod koniec filmu zrozumiałam, że nie o to w nim chodziło. I pomijając całą tematykę emigrantów, ich deportacji itd. coś mi ten film uświadomił. Cała historia i jej właśnie takie, a nie inne zakończenie, uświadomiło mi, że właśnie tak jest w życiu. Co z tego, że coś sobie poukładamy, skoro jest tyle rzeczy ponad nami, które niezależnie od nas decydują o naszym życiu. A każdy ma swoje, indywidualne. I nie wszystko układa się w nim pięknie, tak jakbyśmy tego pragnęli. Niestety wielokrotnie, to co się nam przytrafia, kończy się tak jak w przypadku Tereka- przegrywamy z czymś, na co nie mamy wpływu. Nie mówię tu o jakimś oświeceniu mnie, ale po prostu bardzo mnie to w tym filmie uderzyło. Takie chwilowe zastanowienie. Zresztą takie filmy są najlepsze. Gdy sprawiają, że nad czymś mogę się zastanowić, gdy coś mnie nagle uderza i po prostu myślę.
Tak, jak każdy inny film, i ten nie zainteresuje i nie zachwyci każdego. Norma. Jak dla mnie, warto oglądnąć i pomyśleć... a wiele można w nim naleźć do przemyślenia.
Pozdrawiam

d_anies

Dokładnie takie same odczucia jak u mnie. Pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 6
d_anies

Scena, która dała mi do myślenia to ta, w której Walter odwiedza po raz pierwszy zatrzymanego Tareka. Kiedy wychodzi z sali spotkań na ścianie widać namalowaną Statuę Wolności, amerykańską flagę i wieże WTC. To właśnie WOLNOŚCI najbardziej pragnie Tarek i wszyscy jego bliscy dla niego. Polecam.

ocenił(a) film na 7
kierownik_video

Mnie najbardziej spodobała się scena finałowa. Przeczytałem gdzieś czyjąś opinię, że jest ona bardzo pozytywna i wesoła. Dla mnie to kompletna bzdura. [SPOILER] Wg mnie wprawdzie Walter udał się tam gdzie Terek chciał zawsze zagrać ale nie było w tym tak naprawdę nic pozytywnego. To był obraz człowieka bezsilnego, który tak jak napisała d_anies przegrywa z czym na co nie ma wpływu. Wyraźnie było widać jak Walter coraz mocniej uderza w swój instrument jakby ze złością. Trudno się dziwić. Można się wściec i załamać. Jeszcze ta totalna obojętność strażników w więzieniu... Dobijające... Bardzo dobry film... 8/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones