PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=324810}
6,9 118 306
ocen
6,9 10 1 118306
6,7 21
ocen krytyków
Star Trek
powrót do forum filmu Star Trek

Mam mieszane uczucia. Jest to niestety (według mnie) typowa masówka: za dużo efektów specjalnych,
ładnych (idealnych wręcz) buź i biustów i elementów "love story". Niestety, kolejna dobra historia została
skażona holywoodem. Film może się podobać tym, którzy nie znają całej serii Star Treka i chcieli się po
prostu dobrze bawić. Film musiał uratować Spock. Nie ma tu ideałów i ducha prawdziwego Star Treka.

Z drugiej strony trochę mi się podobał, chociaż nie umiem określić, dlaczego. Może właśnie przez Spocka. Suma sumarum, jest
średni.

ocenił(a) film na 7
CardamomTea

Niestety zgadzam się. W zamian za wyrafinowane dialogi i ukryte smaczki sci-fi film został skażony piętnem blockbusterów. Jednak Spock i Scotty ratują aktorsko całe przedsięwzięcie, są wyraźni konkretni i nawiązują do tradycji serii. Co do reszty mam mieszane uczucia szczególnie wobec Kirka, który kojarzy mi się bardziej z typowych hollywodzkim macho niż wyrafinowanym i sprytnym Kapitanem. Naprawdę sporo można by poprawić poprzez lepsze dialogi oddające bardziej charakter tak barwnych i różnych postaci drugoplanowych.
Ostatecznie film podobał mi się, bo oddaje klimat przygodowo-awanturniczy opowieści o Enterprise, ale pozostawia niedosyt.

ocenił(a) film na 4
aghrest

moim zdaniem milo bylo poznac poczatek calej zalogi, zaspokojenie ciekawosci. Niepodoba mi sie glownie fakt, ze faktycznie tyle efektow specjalnych wszystko jest doskonale i.. typowa dla naszych czasow przemoc. W poprzednich czesciach nie bylo jej tyle a jesli byla.. ukazywana byla jako cos przykrego i starano sie tego unikac a tu im nowsza czesc.. tym przemocy wiecej i jest postawiona jako codziennosc i cos bez czego nie mozna sie obejsc. przykre

ocenił(a) film na 4
A_CO_CIE_TO_247

no i oczywiscie doktor McCoy i Spock sa najlepsi.... jak zawsze

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones