PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96368}

Stare i nowe

Staroye i novoye
6,9 302
oceny
6,9 10 1 302
Stare i nowe
powrót do forum filmu Stare i nowe

Jako, iz niedawno udało mi sie zdobyć ten jakże trdny do zdobycia film, w świetnej wersji na DVD, przystapiłem do eksploracji tego obrazu. Obraz Eisensteina jest nieco inny, do tych najsłyniejszych tytułów wielkiego tworcy kina - jezeli miałbym porównać go do jakiegos innego filmu, to najbliższym byłby chyba "Ziemia" Dowżenki. Film ukazujący nam konflikt pomiedzy "starym", czyli wszystkim sprzed rewolucji, na czele z orką, caratem a czymś "nowym", które wyraza się w symbolice partii i maszyny. Jest to obraz, o triumfie techniki we wspołczesnej cywilizacji, o przemianach jakie wywarła ona na nasze życie, na każdym niemalże kroku. Rewolucja, ukazana jako siła, który przyczyniała się do tego, jest przedstawiona jako kolejny krok w rozwoju ludzkości. Istota społecznych stosunków panujaćych na zapadłych wioskach naszych wschodnich sąsiadów, w znakomity sposób oddaje Eisenstein, choc nalezy pamiętac o ogromnym przesiaknięciu ideologicznycm tego filmu. Jest to braz, ktory niewatpliwie posiadał ogromna siłe odziaływania na masy ludowej, co czyni go idealnym wręcz do pokazów na wiecach w kołku gospodyni wiejskich. Formalna strone tego filmu, wyglada naparwde imponująco. Film Eisensteina jest niezwykle udaną i nowatorską jak na tamte czasy,
synteza obrazu, dzwięku i komentarza, ktory odgrywa w filmach propagandowych zawsze nadrzedną rolę. Swietny, charakterystyczny montaż, bogata scenografia, pełen dramtyzm czyni z tego filmu kolejny krok milowy w historii kinematografii.

użytkownik usunięty
Bolverk

zgadzam się ze wszystkim co napisałeś, film jest naprawde fenomenalny! Ale władzom chyba nie za bardzo podobała się zawarta w nim krytyka biurokracji w tym wspaniałym ustroju.
Warto wspomnieć jeszcze o... dużej dawce ciekawe sugerowanej erotytki! Zaskakujące!! Czy to może tylko ja jestem taki zboczony

Wspaniały ustrój, śmieszne :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones