PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644473}

Sugar Man

Searching for Sugar Man
7,7 70 723
oceny
7,7 10 1 70723
7,2 27
ocen krytyków
Sugar Man
powrót do forum filmu Sugar Man

czemu, w 1998 roku (kiedy odbył się pierwszy koncert w RPA), mimo zdjęcia apartheidu pare lat
wczesniej, widownia składa się WYŁĄCZNIE z białych ludzi? Przecież kilkakrotnie było
podkreślane w czasie trwania filmu jak wielkim narzędziem w walce z prześladowaniami czarnych była
muzyka rodrigueza. Film zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie, ale nie mogę się pozbyć
wrazenia ze coś jest przekłamane. 7/10

ocenił(a) film na 8
maliceo

Bo jest prawda, tyż prawda, g... prawda i prawda medialna...

ocenił(a) film na 1
maliceo

no właśnie !?

ocenił(a) film na 5
mc_aural

jak wziąć sprawę pod lupę, to cała historia to lekko mówiąc bullshit

ocenił(a) film na 1
maliceo

A co, znasz kogoś kto mieszkał w tamtym czasie w RPA ?

ocenił(a) film na 5
mc_aural

nie nie, chodzi bardziej o takie smaczki, że w czasie kiedy rzekomo był uważany za martwego, rodriguez miał np udokumentowaną trasę koncertową po australii. Jest tego o wiele więcej, jeśli masz ochotę zgłębić temat to przykładowo post niżej jest ciekawy artykuł. Nie zmieniłam oceny filmu, ale traktuję go jako prawie zupełną fikcję: tu się liczy historia, nie fakty.

maliceo

"widownia składa się WYŁĄCZNIE z białych ludzi? "

Było o tym mowa w filmie. Rodriguez był popularny w RPA głównie wśród Afrykanerów.

maliceo

W latach szczytu popularności Rodrigueza RPA miało prawie 30% populacji białych. Był i dalej jest jeśli się nie mylę ośrodkiem największego skupiska białych ludzi na czarnym lądzie. To jest jeden ważny aspekt. Drugi, to fakt, że ten film nie jest dokumentem, tylko filmem dokumentalizowanym. Luźno opiera się na faktach, ale nie przedstawia ich bez korekty pod kątem fabuły. Trzeci fakt, a nie "fakcik" jest taki, że zanim Rodriguez stał się popularny na czarnym lądzie, był popularny w Australii, gdzie szczytował na listach.

ocenił(a) film na 5
kacperp86

Pisałam o tym dwa komentarze wyżej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones