PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644473}

Sugar Man

Searching for Sugar Man
7,7 70 725
ocen
7,7 10 1 70725
7,2 28
ocen krytyków
Sugar Man
powrót do forum filmu Sugar Man

znacie inne dokumenty

ocenił(a) film na 7

'muzyczne' , przyblizajace zarowno historie, jak i tworczosc jakiegos zespolu?
poprosiłbym o tytuly

ocenił(a) film na 7
FifiQ

Polecam w kolejności od najlepszego co widziałam: Będzie głośno, Runaways, Control, Cadillac Records i Notorious.
Polecam też film Krwawa niedziela (Bloody Sunday), nie jest to muzyczny, ale fabularny oparty na wydarzeniach z 1972, na bazie tych wydarzeń powstała piosenka U2 "Sunday bloody sunday". Film zostaje w pamięci. Sugar Mana mam zamiar w tym tyg obejrzeć, mam nadzieje, że fajny.

ocenił(a) film na 7
monia83gd

dzięki

użytkownik usunięty
monia83gd

Będzie głośno w zasadzie nie jest o konkretnym zespole, tylko o gitarze jako instrumencie i formie wyrazu. Przy okazji można posłuchać dobrych wykonań gitarowych i trochę się dowiedziec o Led Zeppelin, White Stripes i U2.

Ja natomiast zdecydowanie polecam Pearl Jam Twenty. Coś niesamowitego. Dla fanów rocka absolutny must-see, dla niefanów również atrakcyjna pozycja.

FifiQ

Dwa najlepsze jakie widziałam to The Doors i Control

langsoir

tylko, że to nie dokumenty, a zwykłe filmy fabularne. w przypadku "The Doors" mocno podkoloryzowane w kontekście prawdy.

FifiQ

osobiście nie mogę za dużo polecić, ale może "No Direction Home" z Bobem Dylanem (jak i inne filmy muzyczne Scorsese), albo z trochę ostrzejszych rzeczy "Lemmy". z polskich rzeczy bardzo fajna jest "Historia polskiego rocka", serial w kilku odcinkach, które kiedyś widziałem na youtube. nie ma tam szczegółowych opisów konkretnych zespołów, no i wiadomo - zabrakło wielu ważnych wykonawców, ale całkiem przyjemnie się to oglądało. generalnie jakoś wolę książki, niż dokumenty o muzykach, choć zdarzają się perełki wśród filmów ;)

ocenił(a) film na 7
Urodzony4Lipca

A nie wiesz moze czy do 'No direction..' istnieja jakies polskie napisy?

FifiQ

A ja polecam dwa stosunkowo nowe dokumenty muzyczne: "Sound City" (w reżyserii D.Grohla z Foo Fighters) o legendarnym studio nagraniowym jak w tytule oraz "A Band Called Death" opowiadający o jednej z pierwszych kapel punkowych w USA i nie byłoby w tym nic wielce interesującego, bo podobnych filmów powstały setki, ale tym razem chodzi o zespół złożony wyłącznie z czarnych i to w erze Motown (początek lat 70-tych) a nie punkowej rewolucji. Naprawdę warto!

ocenił(a) film na 10
FifiQ

szczególnie polecam 'zamknij się i graj', o LCD soundsystem. zwłaszcza, jeżeli nie zna się zespołu - łatwo go pokochać.

ocenił(a) film na 6
makumba666

A ja polecam dokument o Buena Vista Social Club!

użytkownik usunięty
piotrzarebski1

Polecam metallica some kind of monster znakomity film o najlepszym zespole w histori jakim jest metallica w najgorszym momencie ich kariery

ocenił(a) film na 6
FifiQ

pink floyd - the dark side of the moon
peter gabriel - so z serii "klasyczne albumy rocka"

FifiQ

"Punk Britannia"

A z fabularyzowanych: "24 Hour Party People".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones