PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10011868}

Suzume

Suzume no Tojimari
7,6 6 014
ocen
7,6 10 1 6014
7,2 9
ocen krytyków
Suzume
powrót do forum filmu Suzume

Myślicie, że kolejna produkcja anime pojawi się w polskich kinach? W ostatnich miesiącach mieliśmy już okazję zobaczyć Jujutsu Kaisen, Belle i niedługo One Piece Film: Red, także widać, że rośnie zainteresowanie anime wśród widzów w Polsce. Fajnie byłoby zobaczyć w kinie, przynajmniej w studyjnych.

adam_checinski_33

Tak, film powinien być w kinach na początku 2023

ocenił(a) film na 10
adam_checinski_33

Trzymam kciuki, żeby było, bo zdecydowanie zasługuje na ekran kinowy! Poziom produkcji 10/10, zarówno wizualnie jak i dźwiękowo.

ocenił(a) film na 8
duzehalo

Sam zwiastun wygląda naprawdę obiecująco, także chętnie będę wyczekiwać kolejnych informacji. Gdzie miałeś okazję obejrzeć?

ocenił(a) film na 10
adam_checinski_33

W Tokio! :D

ocenił(a) film na 8
duzehalo

To chyba w bardziej odpowiednim miejscu już nie dało się obejrzeć. Nie ukrywam, trochę zazdroszczę, bo marzę o Tokio :D Jak kina wyglądają w Japonii? Istnieją jedynie takie zbliżone do studyjnych, czy multipleksy też?

ocenił(a) film na 10
adam_checinski_33

No właśnie poleciałam wtedy spełniać marzenia :D

Są i kina studyjne i multipleksy! "Suzume no tojimari" widziałam w TOHO Shibuya, tam sal kinowych jest 6, ekran duży i dźwięk super - siedzenia co prawda na tej samej płaszczyźnie, ale nie przeszkadzało.

Kulturowych różnic w sumie było niewiele. Może tylko to, że oprócz typowego kinowego jedzenia, mogłam kupić hotdogi czy panierowanego kurczaka, kino i obiad za jednym zamachem. No i to, że w tym kinie sale kinowe były rozdzielone po budynku - nie tak jak u nas, że wszystkie wejścia do sal są mniej więcej w jednym miejscu, po sprawdzeniu biletów. Moja była w połowie zejścia do metra :D

Ogólnie fajne doświadczenie, szkoda, że tylko raz mi się udało.

ocenił(a) film na 8
duzehalo

Z pewnością globalizacja dosięgnęła również Japonii i dlatego ten standard pod względem wystroju niewiele się od siebie różni, aczkolwiek miejsce musiało być ekscytujące samo w sobie, także cieszę się, że udało ci się spełnić marzenie!

ocenił(a) film na 8
adam_checinski_33

Obecnie polska premiera kinowa jest planowana na przełomie 12-21 kwietnia

ocenił(a) film na 8
Gotengo

Fajnie, może akurat na urodziny taki prezent otrzymam :)

jestem ciekawy jak przetłumaczą tytuł, bo na pewno nie zostawią oryginalnego.

ocenił(a) film na 8
Gotengo

miałeś rację, premiera będzie 21 kwietnia

ocenił(a) film na 8
adam_checinski_33

Miałem okazję obejrzeć być na prasowym pokazie w Berlinie. Film był tam grany w sekcji konkursowej. Potwierdzam przede wszystkim, że warto czekać. Były głosy, że jest trochę lżejszy od poprzednich filmów reżysera, ale myślę, że zdobył serca większości ludzi na widownii. Premiera kinowa w Niemczech planowana jest na połowę kwietnia, z tego, co mi mignęło na bilbordzie. Co do Polski, to ciężko powiedzieć. Trzeba trzymać kciuki. Jeśli film nie pojawi się w kwietniu, to największe szanse są, że będzie grany na festiwalu Nowe Horyzonty lub Festiwalu Kino Dzieci (trochę później, po wakacjach). Nie mniej jeśli film dotarł do Europy w takim stylu, to na pewno trafi do kin.

ocenił(a) film na 8
JamJakub

Można wiedzieć jaki to był konkurs? Pytam z czystej ciekawości. A co do anime, to myślę, że polska dystrybucja nie pozwoli sobie na pominięcie tego filmu w polskich kinach. A tak jak już jeden kolega wyżej mówił - polska premiera może się zgrać w podobnym czasie co w Niemczech. Fajnie, gdyby rzeczywiście tak było.

ocenił(a) film na 8
adam_checinski_33

Był to główny konkurs festiwalu filmowego Berlinale ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones