PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=667468}

System

Child 44
6,7 47 673
oceny
6,7 10 1 47673
5,5 10
ocen krytyków
System
powrót do forum filmu System

(cyt.) "Osadzony w Związku Radzieckim thriller "System" z Garym Oldmanem, Tomem Hardym i Agnieszką Grochowską został oficjalnie zakazany w Rosji. Przedstawiciele ministerstwa uznali, że rozpowszechnianie filmu w Rosji "przed obchodami 70. rocznicy zwycięstwa nad nazistowskimi Niemcami jest niedopuszczalne". Film uznano za „niedopuszczalny i szkodliwy” dla wizerunku Rosji. "

http://wnas.pl/artykuly/7606-rosja-zakazuje-systemu-zbyt-antyradziecki

Może mi ktoś tak pokrótce wyjaśnić co w mniemaniu Rosji jest w tym filmie takiego "niedopuszczalnego i szkodliwego" ??? Nie no ja rozumiem iż tam stale trwa akcja wybielania swojej Historii na wszystkich szczeblach od oświaty na kulturze kończąc ale czy to już nie jest przesada?

Loslau

Po prostu, ten film nie pasuje do polityki wybielania ZSRR przez wadze Rosji. Chociaż, oni nie muszą nic wybielać, bo ten naród nie zmienił się od dziesięcioleci. U nich bolszewicka propaganda płynie w żyłach, oni się z nią rodzą. Jak już pisałem, bolszewicy przejęli władzę w Rosji siłą, aby ją utrzymać wymordowali miliony Rosjan, a resztę trzymali w strachu. Dziś twierdzą, że film w fałszywym świetle przedstawia ZSRR, że jest kłamliwy i antyrosyjski. Co za stek bzdur. Co niby jest kłamstwem? Powszechne donosicielstwo, nieufność i niepewność jutra w czasach stalinowskich? Że dzisiejszy kat, mógł być jutro taką samą ofiarą jak ten, którego dopiero co skazał na śmierć albo poniewierkę w GUŁAGU? Dawniej Rosjanie mówili: "Nnie czytałem Sołżenicyna, ale uważam, że..." dziś zakazują pokazywania nieszkodliwego filmu. Dziś wprowadzają ustawy o zakazie propagowania homoseksualizmu, co sprowadza się do zakazu wystąpień homoseksualnych artystów, a jutro będą ich osadzać w więzieniach.

Loslau

Swoją drogą, dobry film, polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones