PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=667468}

System

Child 44
6,7 47 663
oceny
6,7 10 1 47663
5,6 9
ocen krytyków
System
powrót do forum filmu System

Nigdy więcej

ocenił(a) film na 1

Jestem ogromnie rozczarowany, bo mając w ręce tak interesujący materiał dostajemy nieprawdopodobny kał. Bardzo szanuję Hardy'ego i Oldmana, ale to co zagrali w tym filmie to był sabotaż. Hardy operował tylko jedną mina na krzyż ("ała, mam zgagę") a Oldman kompletnie nie przykładał się do tego co robił. Poza tym - po co ten akcent? Nikogo nie nabierzecie na to, że jesteście Rosjanami a przez to każda postać brzmiała jak złoczyńca z kina klasy B. Albo mówcie po rosyjsku albo odpuśćcie sobie i rozmawiajcie w zwyczajny sposób.

Nie czytałem książki, nie wiedziałem o czym będzie ten film ale to co dostałem to były nudy na pudy. Pomijam kompletną nieznajomość realiów ówczesnego ZSRR. Data wybrana wyjątkowo niefortunnie, rok 1953 to przecież czas walki o władzę pomiędzy Berią a Chruszczowem. A tutaj pan Hardy ma żonę z podejrzeniami o szpiegostwo - spoko, nie ma problemu. Ześlemy cię na jakieś pipidówek i dalej będziesz pracował w organach władzy. W tym czasie pan Hardy, jako funkcjonariusz MGB, dostałby li tylko kulę w łeb za podejrzenia o współpracy z zachodnim wywiadem. No ale ok, zdarzały się wyjątki, dostajesz wilczy bilet. I co? Taki typ jeździłby sobie po kraju bez problemu? W żadnym wypadku.

No i ta nieszczęsna Rapace - Boże, zmiłuj się. Takiego drewna nie widziałem na ekranie od dawien dawna (a oglądałem ostatnio film z Dolphem Lundgrenem). Nie wiem jak ktoś kto uważa się za profesjonalistę może zagrać tak źle.

Serdecznie nie polecam, naprawdę szkoda czasu. Lepiej w tym czasie iść na spacer do parku, będzie bardziej emocjonująco.

ocenił(a) film na 5
nyggy

Dokładnie tak jak piszesz,w ogóle wszyscy czołowi aktorzy zagrali wręcz bezpłciowo!Nie wiem kogo to wina zapewne również reżysera jak wszystko co sknocił w tym filmie a takie dobre filmy wcześniej zrobił...ma u mnie żółtą kartkę.

ocenił(a) film na 3
nyggy

Zasnąłem mając jeszcze jakieś 50 minut do oglądnięcia. Tak potwornie trzymał w napięciu. Popieram wypowiedź w temacie kiepskiej gry aktorskiej i bezsensownego mówienia z akcentem rosyjskim, ale po angielsku. Kompletnie bez sensu, kiedy aktor wali cały monolog w języku angielskim, wtrącając tylko co jakiś czas: Da? Da? Właśnie, że nie DA(ło) to nic!!! Ktoś chciał nakręcić film na złość Rosjanom, a żeby było jeszcze bardziej na złość, to film zrobił kiepski, czy jak ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones