PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=754595}
3,0 8 009
ocen
3,0 10 1 8009
3,3 20
ocen krytyków
Szatan kazał tańczyć
powrót do forum filmu Szatan kazał tańczyć

na swój bardzo osobliwy sposób jest to pozycja warta uwagi, żeby się przekonać, jak zły film można nakręcić. Film to i tak w tym przypadku określenie na wyrost; są to zmontowane w półtoragodzinną całość jakby powycinane sceny przedstawiające jak główna bohaterka na przemian ćpa, seksi się, pije alkohol, idzie ulicą, rozmawia z matką lub siostrą, bierze udział w sesjach zdjęciowych (także tych rozbieranych, co za zaskoczenie :) Wszystko na oklepany schemat - młoda dziewczyna zagubiona w swoim życiu. Trudny temat podany w bardzo nietypowej formie.
To pierwszy film pani Rosłaniec który obejrzałem i choć oceniam go bardzo negatywnie, jak zresztą prawie wszyscy, to jednak poczułem jakąś sympatię do tej twórczyni. Nie stara się nakręcić filmu kasowego, "dla mas", z aktorami z czołówki (co tu robi Danuta Stenka - nie wiem), stworzyła film odważny, bezkompromisowy, czysto autorski, taki "od serca" i bez zbędnego nadęcia stara się zaprosić widza do swojego filmowego świata i zainteresować go swoją wizją artystyczną. A że ta wizja i filmowy świat są jakie są, ponad 95% widzów oceni film w skali do 3/10.
Ja doceniam indywidualizm, emocje włożone w twórczość i odwagę w przekazaniu widzom swojej bezkompromisowej wizji artystycznej. To chyba tyczy się pani Rosłaniec, dlatego też film - nie, ale same chęci, zamysł dzieła - tak. Od strony warsztatowej film jest skrajnie zły i myślę że obiektywnie zasługuje tylko na najniższą ocenę; za wspomniane przeze mnie pozytywy przyznaję jednak gwiazdkę wyżej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones