PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=743316}
6,0 4 517
ocen
6,0 10 1 4517
4,9 10
ocen krytyków
Szczęście świata
powrót do forum filmu Szczęście świata

hej, czy ktoś z Was wie, czy ta kamienica istnieje naprawde, a jesli tak, to gdzie się znajduje?

aleksanderrr

Wrocław :)
https://www.google.pl/maps/@51.1162455,17.0395433,3a,75y,247.87h,96.7t/data=!3m7 !1e1!3m5!1svJ5aBfmkqOwhdw3yzhbBNQ!2e0!6s%2F%2Fgeo3.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DvJ 5aBfmkqOwhdw3yzhbBNQ%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26th umb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D282.54895%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i133 12!8i6656

alalusia1990

Świetne spostrzeżenie, sam miałem wątpliwości, czy kamienica posiadająca balkony później specjalnie wykonane dla potrzeb biologa może istnieć. Pozytywnie zaskoczył mnie fakt, że obecnie Michał Rosa jest swego rodzaju kontynuatorem sposobu reżyserowania Andrzeja Wajdy. Prawdą jest fakt, że współczesny reżyser może "malować" filmy posługując się techniką komputerową, co mu ułatwia pracę. Dojazd do kamienicy quasi fikcyjnej nie był tym samym wyczynem, co co lot nad Hutą Katowice w "Człowieku z marmuru", swego rodzaju "Lot nad kukułczym gniazdem" wykonany w czasach, w których animacja komputerowa była "marzeniem ściętej głowy". Mimo wszystko gratuluję, lecz w głowie - jako mieszkańcowi Śląska, czyli swego rodzaju człowiekowi zdefiniowanemu przez zmarłego na AIDS z powodu niekonwencjonalnego zaspokajania potrzeb seksualnych Horsta Bienka jako Wiceżyda - krąży mi pytanie: czy odtwarzana przez Karolinę Gruszkę Postać naprawdę przeżyła? Reżyser próbował ten fakt uczynić zagadką... W końcu Karolcia integrowała osobników płci męskiej różnego pochodzenia w łóżku, zaś w wannie używała różnych substancji pomagających w wegetacji roślin (abstra-huję od narządów płciowych i dopatruję się inspiracji filmem American Beauty). Film świetny, pozostający w próżni jak dolnośląska kamienica przeniesiona komputerowo na Górny Śląsk a przyczyn regionalnych i przede wszystkim architektonicznych, zarazem będąca swego rodzaju wyspą, na którą zmierza w pierwszych scenach samochód.

FILM SUPER :)

ocenił(a) film na 6
alalusia1990

dziękuję pięknie. nawet się okazuje, że ją widziałem!
czyli wstawili sztuczne tło poprostu.
a i komentarz wyżej również cudny.
pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones