PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=804205}

Szczęśliwy Lazzaro

Lazzaro Felice
7,4 8 400
ocen
7,4 10 1 8400
8,0 32
oceny krytyków
Szczęśliwy Lazzaro
powrót do forum filmu Szczęśliwy Lazzaro

Po obejrzeniu Lazzaro kładałem się spać z uśmiechem, z myślą, że stałem się lepszym człowiekiem. Trochę mam poczucie, że film został niedowartościowany

ocenił(a) film na 9
citkomarek

Zdecydowanie!!!! Piękny i wartościowy film. Wielka szkoda, że tak mało znany.

ocenił(a) film na 7
citkomarek

Włosi woleli wystawić do rywalizacji Dogmana.

ocenił(a) film na 9
rzeszczeczek

Racja. Dogman też bardzo dobry. Może woleli postawić na znane nazwisko... no szkoda

ocenił(a) film na 6
citkomarek

A mnie ten film zmęczył. Irytująca historia i dziwne zakończenie. Drugi raz bym nie obejrzała.

ocenił(a) film na 9
boga

Może podeszłaś zbyt literalnie do fabuły i postaci. Dla mnie to było zderzenie ideologii z ponurą rzeczywistością, już abstrahując zupełnie od zakończenia filmu.

citkomarek

Film typu dla wrażliwych, artystyczna wizja co można przetłumaczyć na język przeciętnego Kowalskiego: nudny, nieciekawy, strata czasu. Dla mnie szmira ale to kwestia gustu.

ocenił(a) film na 9
RobertWhite

A chyba się zgodzę, że film dla wrażliwych

ocenił(a) film na 10
citkomarek

Mojego Oskara już ma. Piękny,przepiękny film. Obraz kamerą malowany. Mistrzostwo Świata - 10/10 !!!

ocenił(a) film na 10
citkomarek

Niedowartościowany? Prix du scénario w Cannes, cze jak kto woli - Złota Palma za scenariusz - oraz udział w konkursie głównym w walce o Złotą Palmę to prawie najwyższe możliwe wyróżnienie. Komercyjny oscar nie dorasta do pięt Złotej Palmie

ocenił(a) film na 10
citkomarek

miałem dokładnie to samo uczucie. Do teraz zauważam, że gdy tylko przypomnę sobie o tym przepięknym filmie, to uśmiecham się od ucha do ucha. Uwielbiam, gdy film tak robi.

ocenił(a) film na 10
citkomarek

Nie mógł. Zbyt niebezpieczna ideologia w naszych czasach. Niebezpieczna, bo prawdziwa. Parasite dostał teraz, ale nie wszedł tak głęboko w system. Wszedł „tylko” między ludzi - w podziały i różnice klasowe - a tu masz kawa na ławę rozważania nt kapitalizmu jaki stworzyliśmy sobie sami. I pytanie o kierunek dalszych losów „wolnego rynku”

ocenił(a) film na 10
88Piotrek

W sensie co się dzieje, jak nikt - nawet średnio, ale się nami szatanami, nie opiekuje.

ocenił(a) film na 8
citkomarek

Szkoda, że tak niedoceniony i mało znany to film. Piękna przypowieść.

citkomarek

A bo to on pierwszy co nie był?

citkomarek

Bo nie został wystawiony... Niestety :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones