PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=179}

Szeregowiec Ryan

Saving Private Ryan
8,1 651 720
ocen
8,1 10 1 651720
7,7 41
ocen krytyków
Szeregowiec Ryan
powrót do forum filmu Szeregowiec Ryan

Film jest rewelacyjny i warty uwagi :)
Już teraz wiem skąd się wzięła fabuła i miejsce osadzenia bohatera w grach typu MoH AA i CoD 1 + UO (2003).

ocenił(a) film na 5
przyklad12

Skąd się wzięła? Z historii się wzięła :)

ocenił(a) film na 10
Dominoo1

Wiesz mam dziwne odczucie, że co do MoH'a AA to główny bohater raczej nie był ani historyczny albo w ogóle nie był wzrowany na żadnej postaci. Poza tym zobacz sobie, że niemożliwym jest by jeden człowiek wykonywał takie misje jak w MoH AA, chyba że przez cały czas był w ukryciu i nie przeprowadzał takich widowiskowych akcji, gdzie zabijał by cały garnizon niemiecki. Jednak kiedyś czytałem na forum fanów MoH'a, że postać Mike'a Powell'a była wzorowana na postaci Pvt. Daniela Jackson'a z "Szergowca Ryan'a". Świadczy o tym chociaż fakt, że obaj byli snajperami i byli jako strzelcy wyborowi świetnie w tym zakresie wyszkoleni. Oczywiśćie mogę nie mieć racji może to tylko taki przypadek, ale mam takie o tym zdanie. Chociaż istnieje taka możliwość, dlatego że twócy MoH'a AA wykorzystali wiele lokacji z Szeregowca i umieścili je w grze.

użytkownik usunięty
Husarz6

Tym bardziej, że twórcą marki był sam Szpilberg.

przyklad12

Tak jak MoH:AA był ojcem strzelanek z prawdziwego zdarzenia o tematyce II WŚ tak Szeregowiec Ryan jest jednym z najlepszych filmów wojennych. Scena lądowania na plaży Omaha w grze świetna zrobiona, robiła wtedy kolosalna wrażenie, ba nadal robi. CoD 1 również trzyma poziom, ciekawostką jest że za produkcję byli odpowiedzialni ludzie ze studia zajmującego się MoH:AA.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones