PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111708}

Szopy w natarciu

Heisei Tanuki Gassen Ponpoko
7,3 6 772
oceny
7,3 10 1 6772
7,4 5
ocen krytyków
Szopy w natarciu
powrót do forum filmu Szopy w natarciu

Filmy Isao Takahaty nie mają tego geniuszu co filmy Miyazakiego, ale to wciąż zadziwiająco - ostatecznie naziwsko tego twórcy nie jest tak znane - świetne filmy, wyreżyserowane i napisane z dojrzałością i wrażliwością.

"Szopy w natarciu" zapamiętam przede wszystkim jako film nieprzewidywalny. Beztroska przeplata się z tragedią, świat magii z brutalną i nieubłaganą rzeczywistością. O losach bohaterów nie możemy być pewni aż do samego końca, bo choć rozsądek od samego początku podpowiada nam, że przegrają z człowiekiem, to przecież zyskujemy i tracimy nadzieję wraz z tytułowymi szopami - wszak to animacja.

Ponadto pan Takahata daje pokaz swojej wyobraźni w niezwykłych figlach zmiennokształtnych szopów, z operacją Widmo na czele. Muzyka sympatyczna, wpadająca w ucho.

Krótko mówiąc - polecam.

ocenił(a) film na 7
Fayyar

I tak i nie. Jak dla mnie film ze świetnym pomysłem i trochę nieprzewidywalny. Niestety film jest dość długi, a akcja toczy się bardzo powolnym tempem. Przypuszczam, że takie było zamierzenia autora skoro same szopy są leniwe to i film o nich taki powinien być. Mi niestety nie przypadło to do gustu, ale film sam w sobie jest wart obejrzenia.

Fayyar

zgadzam się. świetny. byłam mile zaskoczona zważywszy ze przed obejrzeniem zobaczyłam tak małą ilość oddanych na ten film głosów. dziwne, że nie jest szerzej znany. dla mnie nawet nie odbiegał znacząco od filmów Miyazakiego, może dlatego, że temat wdzięczny, szopy urocze, a historia poruszająca...
polecam. nie tylko fanatykom anime, bo jakby nie było- ja do takowych nie należę;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones