PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=815770}
5,9 325
ocen
5,9 10 1 325
Sztos rodzina: zombie do usług
powrót do forum filmu Sztos rodzina: zombie do usług

Jeśli ktoś liczy, że ten film ma cokolwiek wspólnego z poziomem Kingdom, lub Train to Busan, to bardzo bardzo się zawiedzie

O jaki Kingdom chodzi?

ocenił(a) film na 8

Jestem filmowym zombie i daje 8. Ten film nie ma nic związanego z Kingdom ani Train to Busan oprócz tematyki zombie i tego że robili je Azjaci, te dwie wymienione przez Ciebie pozycje traktują temat poważnie a tutaj dostajemy pięknie zmontowaną (jak przystało na Koreańczyków) prześmiewczą popkulturową papkę z tematu żywych trupów i o dziwo świeżutką. Śmiesznych filmów o Zombie jest kilka ale chyba żaden do tej pory nie zrobił tego tak zgrabnie i innowacyjnie i za to wystawiam mu taką ocenę.

Adamus7856

Ten film nie jest ani śmieszny, ani świeży i nie ma do zaoferowania nic ciekawego (zdjęcia, aktorstwo itd. są poprawne i nic więcej). Zasadniczo jest to miks równie słabego "Shaun of the Dead" z "Kokonem".

ocenił(a) film na 7
Adamus7856

Uwierzyłem Ci na słowo i się nie zawiodłem. Filmik jest bardzo zgrabnie zrobiony, z humorem i bez zadęcia.

Jest trochę trudny w odbiorze dla nie-Koreańczyków bo wiele żartów wymaga dość dogłębnej znajomości koreańskiej kultury. Np. co oznacza jedzenie ryżu z miseczki w azjatyckim stylu przy pomocy metalowej łyżki w stylu europejskim zamiast standardowych pałeczek?

ocenił(a) film na 7
Wujek_Sylwek

Może cię to zaskoczy ale Koreańczycy przeważnie jedzą ryż łyżka...pałeczki mają do jedzenia dodatków, przystawek.

A jeśli chodzi o film- jak dla mnie wybitny nie jest, ale bardzo przyjmie się go oglądało, śmieszny ale raczej do jednorazowego obejrzenia.

ocenił(a) film na 7
kornelia233

> Koreańczycy przeważnie jedzą ryż łyżka...pałeczki mają do jedzenia dodatków, przystawek.

Nie chcę się sprzeczać, bo jak pisałem nie znam dobrze koreańskiej kultury. Ale wedle mojego zrozumienia różne zwyczaje około-stolowe zależą tam od klasy społecznej jedzących i mogą służyć do podkreślania tejże różnicy społecznej w ramach grupy osób przy stole. M.in. dlatego wiele filmów koreańskich zawiera takie dłużyzny z jedzeniem i popijaniem posiłków.

ocenił(a) film na 8

ten film to po prostu bardzo udana beka ze wszelkich schematów filmowych o Zombie. Oczywiście nie jest to pionier, bo korzysta mocno z rzeczy typu "Warm Bodies", The Walking Dead", Świt żywych trupów i pewnie można wyliczać sporo, ale jest faktycznie zabawny w formie wykoryzystywania różnych motywów filmowych, ale też zasad, które gatunek zombie wytworzył (co jest dość otwarcie przedstawiane)

Porównujesz komedię do nie-komedii? I kto tu jest filmowym zombie?

użytkownik usunięty
vbazyl

komedię..?

Tak, poważny to film nie był.

ocenił(a) film na 4

jestem fanem zombie :) i to była powiedzmy komedia... Daje 4/10. Zmęczyłem to

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones