PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30588}

Szybcy i wściekli

The Fast and the Furious
7,4 296 216
ocen
7,4 10 1 296216
5,9 18
ocen krytyków
Szybcy i wściekli
powrót do forum filmu Szybcy i wściekli

Kinowy hit. Przełom w kinie i kompletna rewelacja!!! Jeden z najlepszych filmów jakie widziałem. Oglądałem go chyba ze 100 razy i nigdy mi się nie znudzi. Arcydzieło!!! Kolejny dowód na to ,że zrobienie dobrego filmu nie musu dużo kosztować . Wielki szacun za pomysł. Pozdro

ocenił(a) film na 1
frugosz

Niezmiernie mnie ciekawi co w tym filmie jest takiego przełomowego? Bo dla mnie film jest po prostu wtórny i denny. Ale może ktoś mnie przekona że jest inaczej.

kane665

Nikt Cię nie przekona, że jest inaczej. Jeśli dla Ciebie film jest denny to musisz z tym żyć aż do samej śmierci :D
Według mnie film jest rewelacyjny i mnie też nikt nie przekona, że jest inaczej, Tak ten świat jest ułożony ;]

ocenił(a) film na 8
tokyo 666

Może nie rewelacyjny, ale na pewno bardzo dobry. Nie jestem specjalnym fanem motoryzacji, ale doceniałem nie tylko autka. Lasencje, akcja i muza wymiatały, każdy facet znajdzie w tym filmie coś dla siebie.

ocenił(a) film na 6
kane665

Same sceny akcji są niezłe , montaż , muzyka itd. Więc samo to powoduje iż nie jest to nieporozumienie. Oczywiście film ten jest wg mnie mocno przereklamowany a hołdy jakie mu niektórzy składają przyprawiają o ból tyłka :-)

ocenił(a) film na 10
kane665

Spiknij się z użytkownikiem Shamar - stworzycie świetny duet, ale wówczas filmwebie - strzeż się.
Poza tym wyczuwam uprzedzenie do Paula Walkera... Lub zazdrość.

ocenił(a) film na 5
kane665

Jest w nim dużo mniej szpanerstwa niż w kolejnych częściach - powinieneś zobaczyć cz 5 i 6. Na pewno zostałbyś ich wiernym fanem.

W kolejnych częściach szpanerstwo jest na takim poziomie, że można sie nim zadławić: autka, dupki wyślizgujące się z aut ścigantów, wyczyny bohaterów fizycznie niemożliwe w realnym świecie. Komu to imponuje?

A co do jedynki, to weź to na logikę. Kto przy zdrowych zmysłach sportowymi samochodami napada na pędzącą ciężarówke; szczela do niej z kuszy żeby wybić windscreen i wdrapać się później do szoferki. No bo trzeba wieków żeby wpaść na inny pomysł, jak np. przebranie się za policjantów; albo podłożenie niewielkiego c4 który zniszczy elektrykę na odległość i w dowolnej chwili unieruchomi samochód. Fanom 5 i 6 nie przyszło by to na myśl. Nie będę pisał dlaczego.

Ale jak pisałem, jedynkę da się obejrzeć, ale trzeba być twardzielem, żeby z otwartymi oczami obejrzeć do końca 5 i 6 kę.

ocenił(a) film na 10
kane665

Przede wszystkim.. Niech mi ktoś poda 1 film typowo motoryzacyjny który kręci się w około tuningu, nielegalnych wyścigów i całego tego podziemnego świata... Dlatego nazywany jest przełomowym, bo jak obecnie to nie ma nic tak świetnego w tej tematyce (wyścigowej, samochodowej
), było parę filmów np z Tomem Cruisem, czy też niemiecka wersja F&F.. ale nie wypaliły?

Druga sprawa, nie ma tych śmiesznych nie realnych scen które są ciągle dodawane do 4 wzwyż.. 6 część była naprawdę dobrym filmem akcji ale te śmieszne sceny jak Torreto w locie łapie dziewuche swą.. PRZEGIĘCIE.. a oni ciągle uważają, że to jest spoko i to dodają.

Trzecia sprawa, film ma klimat.. Niesamowita muzyka, polecam posłuchać soundtrack - po prostu miażdży. Jest idealnie dodana do poszczególnych scen.

Po czwarte - zauważ jak wszystko jest ładnie sklejone, naprawdę te ujęcia, sposób prowadzenia kamery są genialne, ciężko mi nie będąc filmowcem powiedzieć o co dokładnie chodzi ale chodzi mi właśnie o ten sposób kręcenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones