PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30588}

Szybcy i wściekli

The Fast and the Furious
7,4 296 223
oceny
7,4 10 1 296223
5,9 18
ocen krytyków
Szybcy i wściekli
powrót do forum filmu Szybcy i wściekli

Film w 90% powiela fabułę "Na fali"

http://www.filmweb.pl/film/Na+fali-1991-7967

porównanie: http://www.somethingspace.com/columns/fas031002.shtml


Z tym że zamiast surferów są kierowcy zamiast Swayze'a i Reevesa jest Diesel i jakiś pionek, do tego niezgrabny scenariusz, a stężenie dennej muzyki przekracza wszelkie dopuszczalne normy. Jedynie scena pościgu za ciężarówką daje radę, ale to za mało.

3/10

Właśnie muzyka jest największym atutem filmu. Pozdro

No w końcu ktoś to zauważył...

Właśnie oglądałem "Point Break" i doszedłem do tego samego wniosku. Niestety musiałem obniżyć ocenę Fast and the Furious na 7. Ale i tak jest nieźle :) Szkoda mi trochę bo uważałem ten film za oryginalny a okazało się, że jest zbudowany na fabule z PB.

Ciechan

Ja jakoś nie widze porównania do "Point Break" filmów w których policjant undercover przenika do środowiska przestepców i wspołpracuje z nimi w wiadomym celu była już cała masa.

wysys, żenada, "wtorek i pada"- tak można by najkrócej określić ten film

Powiela także film 'Zimny jak głaz - Stone Cold'

ocenił(a) film na 10

No i co z tego, że powiela fabułę, a wymieńcie mi mędrki jedne drugi film o nielegalnych wyścigach samochodowych i stuningowanych brykach przed powstaniem tego filmu? Fabuła jest dobra i może zrobiona na innych, ale nie było w innych filmach tylu przerobionych aut i wyścigów. A jak ktoś nie lubi samochodów to cóż nie dla niego film. Niech sobie ogląda swoich serferów, smerferów, frajerów czy jak to tam na fali i chwali w niebogłosy jaki to super film. Pozdro dla fanów serii.

użytkownik usunięty
marokesz2785

Co ciekawe, w serii, która miała cztery pierwsze filmy słabiutkie, częśc piąta i szósta okazały się być naprawdę niezłą rozrywką. Teraz czekam na siódemkę :)

ocenił(a) film na 10

Z tego co czytam na filmwebie, to dużo osób pisze, że seria zeszła na psy. Też tak uważam. Pierwsza i druga część były genialne. Miały to coś, ten klimat.

użytkownik usunięty
Stachu7

"Coś" "ten klimat" w tym wypadku = gówno.

ocenił(a) film na 10

gówno to jest ta papka którą oferują nam w najnowszych częściach, takie moje zdanie

Obydwa filmy świetne, mi podobieństwa zbytnio nie przeszkadzają. Podobnie było z Matrixem i Mrocznym miastem i też oba filmy dobre.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones