PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30588}

Szybcy i wściekli

The Fast and the Furious
7,4 296 223
oceny
7,4 10 1 296223
5,9 18
ocen krytyków
Szybcy i wściekli
powrót do forum filmu Szybcy i wściekli

Chętnie bym się dowiedział czy EA faktycznie wzorowało się na tym dziele tworząc słynną serię Need For Speed. Jest tu dużo cech wspólnych m.in wykorzystanie podtlenku azotu. Sam film jest swoistym klasykiem dla miłośników szybkich samochodów , a z racji tego że sam nim jestem jest mi trochę wstyd że obejrzałem ,,Szybkich i Wściekłych" dopiero teraz. Dla mnie niezła fabuła i dużo ciekawej akcji. Polecam wszystkim tym którzy kochają wyścigi :)

ocenił(a) film na 10
lechita1995

Podobno wzorowali się, ale tylko przy części NFS Underground i kilku następnych. W ogóle tamte czasy miały też modę na "odpicowanie fur", do tego jeszcze program Pimp My Ride. Piękne czasy, tęsknie za nimi :)

użytkownik usunięty
lechita1995

Wystarczy spojrzeć na dwa Undergroundy - one są egranizacją dwóch pierwszych części Szybkich i Wściekłych. Takie klimaty kupuję z miejsca - tuning jest dla mnie jednoznaczny z piercingiem i tatuażami, a one mają na celu wyrażenie siebie. Po prostu to kocham!

ocenił(a) film na 6
lechita1995

Zdecydowanie inspiracja. ;) Pamiętam dobrze te "czasy" i tak to wyglądało, że Szybcy i wściekli wywali ogromny wpływ na kulturę, szczególnie tę związaną z motoryzacją, ale i nie tylko. Oczywiście pewnie wiesz, ale żeby było śmiesznie, gdy NFS powstało - kolejno pierwszy Underground i drugi, równolegle powstała druga część filmu, a potem - ku mojemu absolutnemu rozwaleniu ze śmiechu - część trzecia, Tokyo Drift - totalna zrzynka z wprowadzonego w NFS. Jasne, można by się spierać - NFS dritu nie wymyśli, zgadzam się. Ale prawda jest taka, że tuning zainspirowany filmem na dobre rozkręcił się w grze, a ta z kolei wylansowała drift na ogromną skalę - i jak dziś pamiętam, że słysząc, że trójka ma nosić taki tytuł, nie mogłem powstrzymać śmiechu. :D I oczywiście jej nie obejrzałem - co planuję dopiero teraz nadrobić, jak i dalsze części.

ocenił(a) film na 6
lechita1995

Inspiracja, jeśli w ogóle, to szła w drugą stronę. Seria Need For Speed jest prawie dekadę starsza od filmu.

ocenił(a) film na 6
lechita1995

Odwrotnie-NFS pierwsza czesc wyszla w 1994 roku

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones