PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=544699}

Taśmy Watykanu

The Vatican Tapes
4,6 31 557
ocen
4,6 10 1 31557
4,7 3
oceny krytyków
Taśmy Watykanu
powrót do forum filmu Taśmy Watykanu

nigdy więcej

ocenił(a) film na 1

Uwielbiam horrory, egzorcyzmy, opętania,super, a przy tym filmie więcej się uśmiałam, bo co innego było robić z nudów, niż się bałam. Jak dla mnie dno.

erydaa

ogladal ktos jeszcze ? na prawde taki slaby ? trailer wyglada ok

diojodijiof

Potwierdzam, film żenada, nie warto wydawać kasy. Na szczęście pokaz prasowy jest darmowy :P

Puchy11

Jeżeli ktoś jest fanem opętań itp to najlępszą symbolikę oddają filmy takie jak Egzorcyzmy Emily Rose oraz Rytuał nawet jeżeli ktoś już je oglądał to lepiej obejrzeć drugi raz niż oglądać ten badziew.

ocenił(a) film na 4
pawmak

Beznadzieja, tragiczny film. Wykonanie, aktorka nie pasująca do roli, żenująco-śmieszne sceny, zero strachu i kiepsko zmontowany film... Emily Rose przebija ten film 100 razy, Rytuał też dobry.

pawmak

Najlepiej nie ogladac ich w ogole.

ocenił(a) film na 2
pawmak

Moim zdaniem to zbrodnia stawiać E. Emili Rose i Rytuał. Ten drugi to jakaś kpina.

ocenił(a) film na 7
diojodijiof

@Puchy11
Obejrzyj. Film nie najgorszy.

Tomashi_2

Tia...,,nie najgorszy'',a zwłaszcza scena wbitego,a później wyjmowanego przez Angelę sztyletu z brzucha-hahaha,jak można taką scenę nakręcić w 2015...

ocenił(a) film na 8
diojodijiof

ja ogl jest dobry conajmniej bardzo zaskakujaca koncowka i dobry zwiastun na 2 czesc by docenci ten film trzeba sie znac na horrorach :)

hercules38

Oczywiście bo trzeba ocenić każdy horror tak ja ty, wtedy się oczywiście człowiek zna na horrorach ;)

ocenił(a) film na 8
buterfly

tak jak oceni podobnie to jest ok kazdy film ma 1 poziom nie moze byc jednoczescie dobry i slaby lub bardzo dobry i sredni

hercules38

A zdajesz sobie sprawę że każdy ma inny gust :) - Wiec owszem dla ciebie on może być nawet wybitny ale dla innych już słaby.

ocenił(a) film na 8
buterfly

jprd gust moze byc gatunowy a nie juz w jakims gatunku co ma gust do tg liczy sie wiedza a nie jakies tam podobania dobry film zawsze bd dobry bez wzgledu na smieszne gusty amatorow takich jak ty

hercules38

Jprd człowieczku nie mam nic do horrorów nie jestem do nic uprzedzony, wiec owszem gust tutaj odgrywa istotną role film miejscami jest po prostu uważam wręcz żenujący, chociażby cała akcja z czosnkiem pokazuje że nie tratuje widzów poważnie ):

ocenił(a) film na 8
buterfly

nie zaden gust liczy sie wiedza ale tylko nieliczni sie znaja dobrze i oceniaja prawidlowo

hercules38

To jest niby horror a to nie serial/film o tematyce medycznej że potrzebna jest wiedza :)

ocenił(a) film na 8
buterfly

co ty gadasz ja niem owie o wiedzy medycznej ancymonie po 2 sa prawdilowe oceny bo kazdy film ogolnie prezentuje jakis poziom

hercules38

Oczywiście że jakiś na pewno co nie znaczy za każdym razem dobry, bo to horror a właśnie tak to u ciebie wygląda zachwycasz się praktycznie każdym filmem w tym gatunku.

ocenił(a) film na 8
buterfly

ale ty glupoty gadasz coeniam tak jak na to zasluguja horror jest najlepszym gatunkiem wiec tu jest duzo wiecej dobych i bardzo dobrych filmow niz w innych i wiekszosc horrorów jest dobra tak juz jest a oceny sie roznia bo nie kazdy sie dobrze zna lub ocenia

hercules38

Człowieczku oceny są różne bo każdy ma właśnie inny gust i też co innego bieszę pod uwagę ;)

ocenił(a) film na 8
buterfly

nie to nie jest gust gust jest miedzy gatunkami jeden woli sf inni dramaty i to jest własnie gust a nie wsrod gatunku

hercules38

??? ;) - Człowieczku tylko się teraz ośmieszyłeś, ja uwielbiam sf i fantastykę ale idąc twoim tokiem rozumowania z tego powodu musiałbym oceniać każdy film z tego powodu na 10, bo to przecież mój ulubiony gatunek ;)

Rozumiem wtedy że fabuła się nie liczy, tak samo jak gra aktorska? :)

ocenił(a) film na 8
buterfly

a ty nic nie kumasz najpierw przeczytaj ze zrozuminiem gust to jest to jaki gatunek sie lubi a nie nie to co jest w tym gatunku jak juz sie wybbierze jakis gatunek to wtedy sie ocenia poziom filmu ale nie wg jakeigos tam gustu tylko wg kryteriow danego gatunku

hercules38

Widzę to ty mnie nie rozumiesz, film oceniam oczywiście według kryterium ale nie gatunkowym.

Gdyż idąc tym tropem mogę ocenić horror wyżej tylko za sam gatunek, u mnie nie ma bonusowych puntów tylko dlatego że uwielbiam ten dany gatunek - Oceniam głównie scenariusz i grę aktorską a to owszem jest kwestia bardzo indywidualna.

ocenił(a) film na 8
buterfly

w horrorach ocenia sie duzo wiecej niz scenariusz i gre aktorska przede wszystkim strach klimat napiecie charakteryzacje efekty specialne czesto tez muzyke

hercules38

Właśnie i to w filmie kuleje najbardziej, zabrakło mi napięcia a tym bardziej strachu ):

ocenił(a) film na 8
buterfly

napiecie jest i bardzo dobra koncowka filmu

hercules38

Cóż właśnie to są gusta - Mnie niestety bardziej wynudził ):

ocenił(a) film na 8
buterfly

yhym dobra w koncu jestes amator

hercules38

yhhm i mów to człowiek który ocenił mniej filmów ;) - To że horrory nie oglądam nałogowo, nie oznacza jeszcze że nie potrafię ich docenić.

ocenił(a) film na 8
buterfly

ocenilem mniej bo nei wszystkie ocenilem ale ogladalem duzo wiecej niz mam na fb

hercules38

Okej tylko to że ja nie oglądam nałogowo horrorów, nie znaczy jeszcze że każdy horror oceniam nisko ;)

ocenił(a) film na 8
buterfly

te ktore widizlem u cb co nisko oceniles to wieksozsc sa dobre i bardzo dobre a ty je smiesznie oceniles

hercules38

To znaczy jakie? - Po twoich ocena ja widzę że ty praktycznie każdy horror oceniasz pozytywnie :)

ocenił(a) film na 8
buterfly

nie pamietam musialbym wejsc na tw profil i popatrzec ;p

hercules38

Może chodzi ci o film ''Naznaczony'' z 2010 roku - Ty oceniłeś film aż na 9 czyli rewelacyjny ja tylko na piątkę.

I już mówię ci dlaczego film owszem miał swoje momenty, chociaż nie do końca je wykorzystywał - Chociażby zjawa która pojawiła się przy łóżeczku dziecka, uważam miało to klimat ale nijak tego nie rozwinięto.

Szkoda że postawiono na tego dziwacznie wyglądającego diablo-byka, okraszono to jeszcze irytującą muzyczką - A gdy pojawiła się już ta staruszka medium to horror popadał w groteskę ):

ocenił(a) film na 8
buterfly

tylko ze zdecydowana wiekszosc ocenia go własnie na 9 lub 8 w tym ja ma dobry klimat fajna muzyke ciekawy jest ten demon dosc ok co do tycvh ocen jest sporo wiecej tych filmow nisko ocenionych np Smetarz dla zwierzakow Obcy 4 Królowa potepionych i Głebia ciemnosci

hercules38

Po drugie nie ma takiego twierdzenia oceniać prawidłowo - Bo oceny przeważnie się różnią :)

ocenił(a) film na 6
erydaa

Oglądałem z lektorem IVO, zmienia to trochę postać rzeczy, ale faktycznie.... zasnąłem po niespełna 30 minutach. Ostatecznie obejrzałem już "świeżym okiem" cały film i nie tego oczekiwałem.

ocenił(a) film na 3
erydaa

nuuuuudy ,nawet dla zabicia czasu nie polecam.

ocenił(a) film na 2
erydaa

popieram... totalne nieporozumienie. Po trailerze spodziewałam się akcji, napięcia, klimatu... a tu takie rozczarowanie. Trailer zawierał same efekciarkie sceny, które jednak w filmie, poprzez tandetę całości, tracą jakkolwiek na klimacie, czy nawet efektowności. Wynudziłam się na maxa. Nawet śmiać mi się nie chciało, bo odczuwałam sam niesmak i politowanie.
Dodatkowo główna rola żeńska... co to w ogóle miało być?
Czekałam naprawdę na ten film... największe rozczarowanie roku dla mnie :(

ocenił(a) film na 5
Lilith_Flame

Haha to akurat śmieszne ;) bo główna rola żeńska to świetny wybór. Przecież nie spodziewasz się antychrysta w postaci kobiety, prawda? Więc to akurat świetny zabieg.

ocenił(a) film na 2
conrad_owl

nie zrozumiałeś mnie... nie mam na myśli samego faktu, że to kobieta, ale jej gra aktorska... jej wczucie się w rolę... było dla mnie tak samo przekonywujące, jak gdyby taczka miała udawać czołg

ocenił(a) film na 5
Lilith_Flame

Bo i niespecjalnie się wyraziłaś :) pod względem gry aktorskiej się zgadzam. Pomysł dobry, wykonanie słabe. Antychrystka najsłabsza z postaci będących dłużej na ekranie.

ocenił(a) film na 4
erydaa

Zgadzam się. Też uwielbiam horrory w tematyce opętań, egzorcyzmów i tak dalej. Na Taśmy Watykanu czekałam bardzo długo,ale po obejrzeniu stwierdzam, że nie warto było czekać. Nuda, wszystko było przewidywalne, zero efektów specjalnych. Nie polecam :)

użytkownik usunięty
erydaa

Moim zdaniem jeden ze słabszych filmów, stąd ocena 4/10.

Beznadziejny...

ocenił(a) film na 8

twoje zdanie sie nie liczy jak tak oceniasz slabo ten horror

ocenił(a) film na 6
erydaa

Bo to jest "horror" dla dzieci, oznaczony PG-13. Tak daleko zabrnęła chciwość przemysłu filmowego.

erydaa

Od października zapraszam do Częstochowy na msze o uzdrowienie. Polecam nawet z czystej ciekawośći zobaczyć jak wyglądają ludzie opętani i czy według was to chorpba psychiczna czy też nie. I powiem tyle, że nawet egzorcysta przy tym wymięką i do śmiechu wam nie będzie i bardzo zastanowicie się nad niektóymi sprawami i nic już nie będzie takie samo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones