PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=779394}

Tamte dni, tamte noce

Call Me by Your Name
7,6 124 792
oceny
7,6 10 1 124792
7,7 51
ocen krytyków
Tamte dni, tamte noce
powrót do forum filmu Tamte dni, tamte noce

Osoby oceniające ten film wysoko robią to tylko ze względu na tolerancję. Gdyby to był film o chłopaku, który zakochał się w dziewczynie, czy ocenilibyście go na 10 lub 9? Raczej nie, bo filmy takiego typu zbierają oceny przeciętne i średnie, może z małymi wyjątkami. Ale w dzisiejszych czasach każdy chce być tolerancyjny, bo jest to popularne. Może i każdy ma prawo do miłości, ale nie po to powstały dwie płci, żeby teraz para facetów chciało zakładać rodziny (próbując wmówić, że ich homoseksualizm jest normalny, a nasz heteroseksualizm nie).

ocenił(a) film na 6
hulk008

Nieprawda jestem gejem, a film oceniłem na 6.
I proszę tu nie wciskać homofobicznej propagandy, sobie zakładaj jaką chcesz rodzinę, a od rodzin i związków homo się odpimpaj.

ocenił(a) film na 7
hulk008

Chyba pomijasz jedną rzecz - różnicę wieku, różnicę doświadczeń.

Gdyby chcieć tę fabułę przełożyć na hetero, to wtedy musiałoby być tak: 17-latka zakochująca się po raz pierwszy w starszym o te 7-8 lat mężczyźnie. I to mężczyźnie, który jest atrakcyjny pod każdym względem. I analogicznie, musiałby wyglądać schemat: 17-latek zakochujący się po raz pierwszy w starszej, choć ciągle bardzo młodej kobiecie.

Bo nie mamy tutaj do czynienia ze "zwykłą" miłością, jakich w filmach są tysiące. Równie ważne jest zderzenie tej młodości nastoletniej z młodością nieco bardziej dojrzałą. Zderzenie, które oddziałuje na tego młodszego bohatera silniej, kształtuje go, i zostawia z mętlikiem w głowie i sercu. Zderzenie nie będące tylko pożądaniem, ale także pożywką intelektualną i poszukiwaniem być może autorytetu. Dlatego obstaję, że sam fundament fabuły wypaliłby zawsze, niezależnie od płciowości.

ocenił(a) film na 9
laxman

Moim zdaniem dobór bohaterów, którzy byli niejednoznacznie homo ma jednak znaczenie. W młodości byłem seksualnie dość skrępowany i nie miałem bliskich relacji, jednak kilku chłopaków było we mnie zadurzonych i pragnęli bliskości seksualnej. To było coś więcej niż przyjaźń - jak w tym filmie. Obecnie mają żony. Film jest wielopłaszczyznowy. Jedną z nich jest młodzieńczy homoerotyzm.

użytkownik usunięty
hulk008

A ja jestem hetero i jestem oczarowany tym filmem. Dla mnie mógłby być nawet o parze surykatek i nadał robiłby na mnie wrażenie, jesli byłby przedstawiony w ten sposób. Swoja drogą, ciekawe dlaczego homofobowie nie prowadzą swojej krucjaty w tematach dotyczących filmów o lesbijkach jak np. "Życie Adeli"? Jakas taka wybiórcza ta wasza homofobia.

hulk008

O kruci film o gejach:/// muszę być tolerancyjny więc ocenie na 10

ocenił(a) film na 5
hulk008

To ciekawe, że Płynące Wieżowce, które również są o gejach mają 5.8/10.
Ten film się po prostu ludziom podobał i tyle.

użytkownik usunięty
hulk008

Cóż, uwielbiam, kiedy ludzie mi siedzą w głowie XD Rozgryzłeś nas wszystkich!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones