PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=779394}

Tamte dni, tamte noce

Call Me by Your Name
7,6 124 545
ocen
7,6 10 1 124545
7,7 50
ocen krytyków
Tamte dni, tamte noce
powrót do forum filmu Tamte dni, tamte noce

Piękna historia

ocenił(a) film na 10

Po końcowej scenie, którą oglądałam ze łzami w oczach, długo po prostu gapiłam się w ekran i nie mogłam uwierzyć, że w taki właśnie sposób się to kończy. W pewnym sensie spodziewałam się zakończenia, które złamie mi serce, ale nie podejrzewałam, że zaboli to tak mocno. Na drugi dzień dopiero zaczęłam oswajać się z myślą, że tak właśnie wygląda życie. Cenne chwile szczęścia, które zostają brutalnie przerwane przez rzeczywistość, nacisk ze strony społeczeństwa, stereotypy. I gadanie, że film nie osiągnąłby takiego sukcesu gdyby bohaterowie byliby hetero jest głupie, a pojawia się praktycznie przy każdym filmie poruszającym tematy lgbt. W porównaniu do filmów z wątkami hetero, takich filmów jest naprawdę mało, a są potrzebne, żeby pokazać niektórym półgłówkom, że nie ma tylko jednej orientacji seksualnej na świecie, a ludzie ze środowiska lgbt czują jak normalny człowiek, bo UWAGA!, to są normalnie osoby i nic z nimi nie jest nie tak, a uczucia mają te same.

ocenił(a) film na 6
nevetnaci

Ok jestem homo, więc mnie nikt nie zarzuci, że nie dałem 10 bo geje ;)
Masz rację końcowa scena jest świetna, podobnie jak ostatnie 20 min filmu. Trzeba jednak pamiętać, że film trwa ponad 2h i niestety większość seansu wypada znacznie słabiej... Oglądam niemal wszystkie filmy o tematyce LGBT i uwierz, że Call Me... nie wybija się ponad przeciętność. Zrobiono wokół niego gigantyczną promocję, a rezultat wcale nie jest powalający. Można się rozmarzyć i rozpłakać na końcowej scenie, a można nie zapominać o reszcie i rzetelnie ocenić CAŁOŚĆ, która z pewnością nie wypada na 10 :)
Moim największym zarzutem jest brak świetnego klimatu z książki oraz nieprzekonująca gra aktorska dwójki głównych bohaterów. Nie czuć między nimi chemii, grają jak starszy brat z młodszym, albo jakby byli hetero kumplami. Wiele scen zostało strasznie sztucznie odegranych. Chalamet zagrał świetnie pod koniec, a wcześniej tylko próbował odtwarzać postać Elio. Z kolei Hammer, odwtówrca Olivera, to już w ogóle na geja tam pasuje jak ja na baletnicę. Zero jakichkolwiek emocji z jego strony.

ocenił(a) film na 10
mike__25

Nie czytałam jeszcze książki, więc nie mam porównania. Może po przeczytaniu zauważę, to co wymieniłeś. Szczerze mówiąc, dopiero zaczynam z filmami o tej tematyce, może na tym polega mój zachwyt, jeszcze nie wiem. Często mam tak, że gdy coś ruszy mnie emocjonalnie, to nie patrzę na wykonanie, tylko na to, jakie emocje we mnie wywołało. Możliwe, że stąd taka wysoka ocena z mojej strony. Mogłabym poprosić o jakieś ciekawe propozycje filmów z tych rejonów? Jeśli to nie problem. ;)

ocenił(a) film na 6
nevetnaci

Jasne poniżej kilka propozycji wg. mnie wartych uwagi :)
"Boys"
"Wyśnione Miłości"
"Latter Days"
"Beach Rats"
"Dziewczyna z Portretu"
"In Bloom"
"Drown"

ocenił(a) film na 10
mike__25

Dziękuję bardzo!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones