PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=779394}

Tamte dni, tamte noce

Call Me by Your Name
7,6 124 545
ocen
7,6 10 1 124545
7,7 50
ocen krytyków
Tamte dni, tamte noce
powrót do forum filmu Tamte dni, tamte noce

#metoo

ocenił(a) film na 1

W największym skrócie film jest o tym, jak dorosły facet uwodzi nastolatka. Czyli innymi słowy - o molestowaniu. Ciekawe, że budzi takie zachwyty, będąc gotową historią do #metoo. Grubo ciosany dydaktyzm i jednowymiarowe postaci jak wycięte z broszurki afirmacyjnej dopełniają obraz tego kuriozalnego filmu.

ocenił(a) film na 6
panbardziej

Ten temat można podsumować krótko: głodnemu chleb na myśli

Aktor grający Olivera lat 32, wcielił się w 24 latka
Aktor grający Elio 23 lata, wcielił się w 17 latka

Gdzie tu molestowanie, gdzie tu cokolwiek zakazanego?

ocenił(a) film na 8
panbardziej

Śmieszy mnie to jak ludzie najczęściej dopatrują się pedofilli czy molestowania tam gdzie tego nie ma, a tam gdzie jest to machną ręką albo nawet się to mu spodoba. Ja nie widzę żadnych podstaw żeby powiedzieć, że ktoś tu kogoś molestował. Nikt nikogo nie nakłaniał, nie musiał przekonywać a tym bardziej nie zmuszać. Jakoś Polski fil Sara jest bardzo lubiany, film ma wysoką ocenę i mało osób bulwersuje się na różnicę wieku między bohaterami, gdzie dziewczyna ma 16 lat a facet ponad 40. Tu przeszkadza 7 lat różnicy a tam facet mógłby być jej ojcem...

ocenił(a) film na 9
Dysia1118

Brawo. Dokładnie sie zgadzam dysia1118

ocenił(a) film na 10
panbardziej

po pierwsze nikt tu nikogo nie uwodzi, nikt do niczego nie zmusza, uczucie jest obustronne więc cały twój "argument" nie ma sensu. Molestowanie to czyn inicjowany przez agresora na ofierze, która daje wyraźne znaki sprzeciwu, może najpierw dowiedz się czym jest molestowanie.

panbardziej

A ja Cię popieram :>

ocenił(a) film na 10
panbardziej

To mam nadzieję, że gdy w szkole kazali czytać "Pana Tadeusza" to urządziłeś wielką akcję protestacyjną. Różnica między Elio a Olivierem to 24 lata do 17 lat, między Tadeuszem a Zosią to 20 do 14... Elio nie dość, że zgodnie i z włoskim i z polskim prawem może już dowolnie angażować się emocjonalnie i seksualnie, to przede wszystkim sam zainicjował związek i nadawał mu tempo, więc o żadnym molestowaniu nie może być mowy, co najwyżej o złamanym sercu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones