PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=779394}

Tamte dni, tamte noce

Call Me by Your Name
7,6 124 545
ocen
7,6 10 1 124545
7,7 50
ocen krytyków
Tamte dni, tamte noce
powrót do forum filmu Tamte dni, tamte noce

Za grę aktorską i oddanie klimatu Włoch należą się brawa. Natomiast historia jest nudna i przewidywalna do bólu. Nawet gdyby to była opowieść o parze heteroseksualnej, nie zmieniła by ogólnego odbioru filmu. Zastanawiam się jak długo jeszcze będzie się propagować takie zachowania, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Co raz więcej tego homoseksualnego szmelcu w kinach ("Moonlight" też dupy nie urwał).

ocenił(a) film na 6
hakimanima

Oby jak najwięcej fajnych romansów gejowskich! :)

ocenił(a) film na 9
hakimanima

Wytłumacz łaskawie, jak można promować orientację seksualną?

ocenił(a) film na 9
ex_machina_durejko

od puść sobie, nie warto.. Tacy zacofani ludzie tylko czekają na pretekst. by pisać te swoje średniowieczne wywody.. Ja tylko nie rozumiem jednego.. jak ja czegoś nie lubie, to nie oglądam filmów z tej tematyki.. A oni normalnie jak masochiści, zmuszają się chyba do oglądania tych filmów, by potem narzekać :/

ocenił(a) film na 3
Dorisska13

Oglądałem ten szajs mimo , że byłem sceptycznie nastawiony do takich filmów bo komisja zawsze wybiera takie aby coś nam wpajały, promowały coś. Oglądałem go bo dostał nominacje i tylko dlatego . Czy to masochizm ?

ocenił(a) film na 9
Julwin

A co chce nam wpoić Akademia nominacją dla "Kształtu wody"? To promocja bycia głuchoniemym czy postulat równouprawnienia zoofilii?

ocenił(a) film na 3
ex_machina_durejko

Zauważ ,że kształt wody nie wpaja ,że bycie z tym czymś jest lepsze . W tym filmie jasno powiedzieli, że homo jest lepsze . Przecież rzucił Mariza dla Olivera . To coś znaczy .

ocenił(a) film na 9
Julwin

To teraz garść faktów: orientacji homoseksualnej nie da się promować, ponieważ nie możemy jej zmienić. Panowie pokazani w filmie byli biseksualni i w równym stopniu pociągali ich mężczyźni, co kobiety. Wybór między Marzią i Oliverem był w tym wypadku tak prosty i okrutny, jak prosty i okrutny jest mechanizm zakochania. Gdyby Elio był zakochany w jakiejś Olivii zamiast Oliverze, też wybrałby ją kosztem Marzii. To znaczy tylko i aż tyle, ale na pewno nie to, że wartościuje się pozytywnie związki męsko-męskie.

ocenił(a) film na 6
Julwin

Elio najprawdopodobniej jest gejem, a nie bi. Relacja z Marizą to nie było nic poważnego, nie obiecywał jej związku nie było deklaracji miłości, dopiero wstępne zapoznawanie się. To, że Marizia strzeliła focha to jej sprawa. Elio odkrywał swoją seksualność i się przekonał, że kobiety nie są dla niego, przyjazd Olivera mu w tym pomógł. Mariza powinna się cieszyć, że nie spotkała geja, który gotów był tworzyć z nią fikcyjny związek.

Homo nie jest ani lepsze ani gorsze. Jest równorzędne wobec hetero.

ocenił(a) film na 3
hakimanima

Zgadzam się w 100% komisja zawsze daje takie filmy aby LGBT nie płakało , że są dyskryminowani . Carol to nawet większy szajs niż to .

ocenił(a) film na 6
Julwin

Oba przeciętne, Akademia nominuje filmy niezależnie od tego, czy są LGBT. W zeszłym roku było kilka lepszych od Call Me, np. "God's Own Country", "120 batterments par minute". Kino europejskie ma mniejsze szanse na nominacje, a Call Me, co prawda reżyser Włoch, lecz wytwórnia SONY, co zadecydowało o medialnym szumie i skupiło uwagę członków Akedemii. Polecam http://www.filmweb.pl/film/Dziewczyna+z+portretu-2015-493475 to jest bardzo dobry film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones