PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=779394}

Tamte dni, tamte noce

Call Me by Your Name
7,6 124 545
ocen
7,6 10 1 124545
7,7 50
ocen krytyków
Tamte dni, tamte noce
powrót do forum filmu Tamte dni, tamte noce

ugh

ocenił(a) film na 10

Styczeń 2018? Serio???
no cóż chyba trzeba być wdzięcznym, że w ogóle jakaś data premiery w Polsce jest i mieć nadzieję, że nie zniknie ani się nie przesunie...
Ale styczeń???? 4 miesiące :-/ chyba szybciej pojawi się na DVD?

ocenił(a) film na 10
Frenchdude

Póki co się można raczej cieszyć. Premierę kinową w jeszcze bieżącym roku mają jedynie kraje angielskojęzyczne, aktualnie jedynie chyba 7 państw poza USA/UK ma w ogóle ustalone daty premier. 26 stycznia to taki typowy termin na oscarowych faworytów. I również typowo dla tych filmów powinny być organizowane pokazy przedpremierowe w większych miastach w Polsce, od początku stycznia klasycznie. Wszystko na to wskazuje, że najbliższa okazja albo podczas październikowego American Film Festival we Wrocławiu albo listopadowego Camerimage w Bydgoszczy. Przynajmniej taką mam nadzieję

ocenił(a) film na 10
kingjulianPL

Oczywiście, że się cieszę :D (ale ponarzekać trochę też muszę ;))
Na festiwale, które wspominasz raczej nie mam szans, więc cierpliwie (heh) będę czekać do stycznia trzymając kciuki za tę datę.

ocenił(a) film na 10
Frenchdude

Stało się i tak- info sprzed godziny- będzie pokaz na American Film Festival we Wrocławiu. A nuż się uda obejrzeć a jak nie te, to zostaje zawsze styczeń ;)

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 9
Frenchdude

hehe, ja też tak rozpaczałam, że dopiero w styczniu i w końcu nie wytrzymałam i obejrzałam po angielsku :) a w styczniu powtórka po polsku, może akurat uda mi się już do tego czasu przeczytać książkę :)

ocenił(a) film na 10
Dorisska13

książka jest bardzo dobra, nie mogę się doczekać porównania z filmem

ocenił(a) film na 9
Frenchdude

Ogólnie wolę czytać książkę zanim obejrzę film, ale w tym wypadku bardzo się cieszę, że najpierw obejrzałam film :) Bo go uwielbiam, uwielbiam kreacje Chalameta i mogłabym go oglądac w kółko.. a obawiam się, że gdybym najpierw czytała książkę, to denerwowałyby mnie wszystkie zmiany, które wprowadzono :) Dlatego ciekawa jestem Twojego zdania po obejrzeniu filmu :) Daj znać :)

ocenił(a) film na 10
Dorisska13

trochę zazdroszczę tego, że przeczytasz książkę po obejrzeniu filmu, a z drugiej strony cieszę się, że ja najpierw jednak czytałam :) jestem oczarowana filmem, zdjęciami, italią, miłością (w tak wielu formach), muzyką, grą aktorską, reżyserią...
porównanie z książką? hmm... sposób narracji książki zrobił na mnie ogromne wrażenie - czytałam w oryginale i styl pisania Andre Acimana bardzo mi odpowiada.. ale luca dodał do książki całe mnóstwo uroku i genialnego timmiego - nie mogę uwierzyć, że w tak młodym wieku można TAK grać...
czy są zmiany w porównaniu do skiążki? - oczywiście - ale film ma tak duży urok, że wcale mi nie przeszkadzały
czekałam na ten film od wakacji, na przekór orkanowi friederike poszłam na krakowską przedpremierę i nie żałuję ani jednej minuty
PS: cudnie było zobaczyć gorące lato w środku zimy ;)

ocenił(a) film na 9
Frenchdude

Ale trafiłaś z komentarzem, wczoraj książka do mnie dotarła i właśnie godzinę temu ją skończyłam.. Więc wypowiem się w odwrotnym kierunku. Czy ja żałuję, że najpierw obejrzałam film, a potem przeczytałam książkę? Sama nie wiem, chyba też i tak i nie.. Bo książka urzekła mnie i tak, cudowną narracją przede wszystkim.. I tak jakby jeszcze bardziej otworzyła mnie na głębszy odbiór postaci w filmie.. Nie wiem czy to co piszę, ma dla Ciebie jakiś sens ;) Z drugiej strony w trakcie czytania stawał mi przed oczami Timothee, Armie, ich zatoczka z filmu, ich pokój itp itd. I tego Ci zazdroszczę, że Ty mogłaś to wszystko przeżyć w wyobraźni, a ja dostałam to na tacy razem z filmem.. Teraz wracam do czytania książki po angielsku, bo przerwałam w połowie zamawiając polską wersję, bo wtedy polska na pewno by mi się nie spodobała :) no i muszę znów obejrzeć film, ale może tym razem dla przekory po polsku, a nie w oryginale.. ale co by nie było, kocham i książkę i film i pewnie wrócę do nich nie raz :) Ps. A Timmy, o matko, masz rację, nie znam chyba bardziej utalentowanego młodego aktora, a przy tym w dodatku tak uroczego, że mogłabym oglądać wszystko, co się ukazało z jego osobą :)

ocenił(a) film na 10
Dorisska13

wszystko co tu piszesz ma sens :) i też czekam na następne filmy, w których zagrał Timmy :) no i oczywiście planuję wrócić i do filmu i do książki...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones