PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=691862}

Teoria wszystkiego

The Theory of Everything
7,5 227 438
ocen
7,5 10 1 227438
5,0 32
oceny krytyków
Teoria wszystkiego
powrót do forum filmu Teoria wszystkiego

Na końcu pada pytanie: "Podobno nie wierzy pan w Boga?" I widzimy jakby odpowiedź - Hawking cudownie uzdrowiony wstaje i jako zdrowy mężczyzna podaje dziewczynie długopis (jedna z możliwych przyszłości, ta z Bogiem, który, jako dobry Ojciec czuwa nad dziećmi, daje zdrowie choremu, więc on szuka dowodu na istnienie początku wszystkiego, który obowiązkowo wymaga istnienia Boga) oraz (druga alternatywa - Boga nie ma, bo Hawking nie został wysłuchany, choruje, nie zdrowieje i coś w życiu jednak traci, więc szuka dowodu na to, że Boga nie ma, że początek i koniec nie istnieją, że Bóg do aktu tworzenia nie jest już potrzebny, bo wszystko po prostu było, jest i będzie). Czy tylko ja widzę tak tę scenę?

ocenił(a) film na 6
Dorje73

Też tak odebrałem tę scenę, aczkolwiek sama odwieczna wojna naukowców i wierzących o istnienie Boga lub jego nieistnienie jest - uważam - kompletnie bezsensowna i zbędna. Jak już jedni z drugimi zaczynają się kłócić, to ja wychodzę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones