PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=691862}

Teoria wszystkiego

The Theory of Everything
7,5 227 524
oceny
7,5 10 1 227524
5,0 33
oceny krytyków
Teoria wszystkiego
powrót do forum filmu Teoria wszystkiego

O czym ten film?

ocenił(a) film na 7

Obejrzałem i nie potrafie sam sobie odpowiedzieć na pytanie z tematu.
Film o Stephen'ie H? Czy może o trudach życia? Może walki z chorobą i tego jak wygląda walka otoczenia. A może o tym że nie można się poddawać i mimo tragicznej choroby pozostawać sobą jak tylko się da i nie popadać w depresje?
Nie wiem...
Trochę mało o samym dorobku naukowym.
Co o tym sądzicie?

ocenił(a) film na 7
worek4

Myślę, że tekst źródłowy na którym opierał się scenariusz będzie odpowiednią odpowiedzią.
Jane Hawking "Travelling to Infinity: My Life with Stephen"
W moim rozumieniu jest to film o walce z bezwzględnością choroby, o trudnej miłości, o tworzeniu rodziny, pomimo borykania się z problemami zdrowotnymi,
o walce o swoje.
Hawking po dowiedzeniu się o chorobie miał depresję i popadł w alkoholizm, ale film tego nie uchwycił.

O dorobku naukowym jest mniej, bo to generalnie film o tym, jak żyć z żywą legendą, która wzbudza współczucie, pasję, podziw, respekt.

ocenił(a) film na 7
czesiol

Generalnie film sporo nie uchwycił. Był też - jest - seksoholikiem. Zdradzał żonę. Oglądając film ciężko zrozumieć (mi przynajmniej było) czemu jego żona zaszła w ciążę z trzecim dzieckiem... Mam bardzo mieszane uczucia wobec tego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones