PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=691862}

Teoria wszystkiego

The Theory of Everything
7,5 227 524
oceny
7,5 10 1 227524
5,0 33
oceny krytyków
Teoria wszystkiego
powrót do forum filmu Teoria wszystkiego
ocenił(a) film na 4
piczympoom

Hehe, ja bym znalazła jeszcze kilka bardzo niezasluzonych Oscarów, ale jeszcze nie widziałam żadnego z tych filmów, wiec wstrzymam się na razie z opinią;-)

ocenił(a) film na 7
piczympoom

Przepraszam bardzo ale rola Redmayna jest kapitalna. Zupełnie nie wiem w jakiej aspekcie swojej gry tak on Ci się nie podobał.

ocenił(a) film na 8
mario998

Podpisuję się :)

mario998

Za dużo uśmieszków. :D A po za tym Keaton, Cumberbath i Redmayne to ten sam poziom chociasz jestem za Benem bo to mój ulubiony aktor. Niezasłuszenie by było gdyby ukryty za charakteryzacją Careel wygrał albo Coper bo akademia go lubi. Tych dwóch powino tu nie być a być powinien Gylennhaal i Phoenix ( wady nie widziałem ale pewnie jak w każdym filmie genialny). Ja kibicuje Cumberbath ale wygrać powinien Keaton a Redmayne to taki 2 faworyt. Tyle w temacie :)

ocenił(a) film na 5
Kubosorek120

Carell był akurat świetny, charakteryzacja nie ma tu nic do rzeczy. Cumberbatch był przeciętny, jego rola dopiero od połowy filmu zaczęła jakoś przemawiać, wcześniej widziałem w nim bardzo utarty schemat.

ocenił(a) film na 7
Jakvbek

Jak dla mnie i cumberbatcha i carell zagrali bardzo dobrze. Cooper tak sobie. Ale moim zdaniem na pierwszym miejscu jest jednak Reemayne. Ale nie zgodzie się z tym ze carell zagrał słabo.

ocenił(a) film na 5
mario998

"Teorii" jeszcze nie widziałem, więc ciężko mi się wypowiedzieć. Cooper, tu masz rację, przeciętnie. Był co prawda najjasniejszą postacią "Snajpera", ale to wina żenująco słabych postaci tła. Nie zagrał źle, ale nic wybitnego. Jake Gyllenhaal w "Nightcrawler" dał świetny występ i bardzo boli mnie brak nominacji dla niego. W ogóle, nominowanie "Snajpera" w kategorii najlepszy film to nieporozumienie, pominięto świetną "Zaginioną Dziewczynę", czy "Foxcatcher". Ale trochę odbiegłem od tematu ;)

ocenił(a) film na 7
mario998

jest co najwyżej średnia w moim uznaniu. Hawking Cumberbatcha w filmie TV był lepszy niż Redmayne'a. Dodatkowo osoby niepełnosprawne zagrał lepiej Sean Penn w Samie, Hoffman w Rain Manie, Daniel Day Lewis w Mojej lewej stopie i wielu wielu innych. Cuba Goodning Junior w Radiu. Można wymieniać bardzo długo lepsze role. Keaton jest bezkonkurencyjny w tym roku. Jedna z najlepszych ról XXI wieku. Jake Gyllenhaal powinien dostać nominację kosztem Redmayne'a

LukeuszLFC

Oscar powinien być dla Cumberbatcha

piczympoom

nie zgadzam sie, edie byl jedynym plusem tego filmu

ocenił(a) film na 10
guga_buzka

Film najpierw obejrzyj zamiast robić z sb idiotki :/

WHITEHALL_19

morda dzieciaku, ogladalam film

ocenił(a) film na 10
guga_buzka

Jak nawet nie wyszedł :///

WHITEHALL_19

nie wyszedł a i tak oceniłeś na 10. Ciekawe, ciekawe...

ocenił(a) film na 10
ZxCvB123

Mieszkam za granicą

WHITEHALL_19

haha ku..co za noby, wy jestescie ludzie w internecie?? bo oskarowe cuda już dawno wyciekły

guga_buzka

"Żyliśmy na wsiach i w miastach, a teraz będziemy mieszkać w internecie." - Social Network. Oni jeszcze żyją a my już mieszkamy w internecie. :D

ocenił(a) film na 8
piczympoom

troll się najadł, ludzie napisali.

ocenił(a) film na 9
piczympoom

Genialna rola tak naprawdę początkującego aktora. Oskary nie są za wysługę. To znaczy są te uznaniowe, ale wątpię, żeby Keaton kiedyś dostał. To aktor, który "zniknął" na jakieś 15 lat z obiegu.

ocenił(a) film na 8
harry_rabbit

"Początkującego aktora" ????? Proszę Cię......

Aliena

Też się uśmiałem...;-)

ocenił(a) film na 7
piczympoom

Niestety muszę się zgodzić...

Sqrchybyk

Aż tak?
No ale Tobie się Ruffalo nie podobał, więc... :P

ocenił(a) film na 7
Davus

Aż tak... W kategorii "Aktor w roli głównej" będzie to najgorszy wybór od czasu Crowe'a i "Gladiatora".

Sqrchybyk

Jeśli wygra, a to chyba nie jest jeszcze przesądzone.
Obejrzę "Teorię..." prawdopodobnie w sobotę - i wtedy się wypowiem. :P

ocenił(a) film na 7
Davus

Nadmienię jeszcze, że rola Redmayne'a jest lepsza niż wspomniana Crowe'a, który nawet na nominację IMO nie zasłużył. Ale że w tym roku poziom jest wyższy niż w 2001, to porównanie adekwatne.

Sqrchybyk

Redmayne (na poziomie Keatona) jest lepszy od Crowe'a, Washingtona, Foxxa, Hoffmana, Bridgesa, Firtha, Day-Lewisa (w "Lincolnie") i McConaugheya (może nawet Brody'ego), więc to będzie jeden z najbardziej zasłużonych w tej dekadzie Oscarów w tej kategorii (niezależnie od tego, czy wygra Keaton czy Redmayne).
Choć jasne, Penn (dwa razy), Day-Lewis (w "Aż poleje się krew"), Whitaker i Dujardin poza zasięgiem.

ocenił(a) film na 7
Davus

Nie, nie, nie, nie, nie, nie i nie. Co do Brody'ego mam wątpliwości, szczególnie że on też nie zasłużył na wygraną (no ale jaka porządna konkurencja wtedy była).
Tak (dwa razy), tak, tak i chyba tak... Muszę sobie wreszcie "Ostatniego króla Szkocji" odświeżyć.

piczympoom

Buster?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones