PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10008911}
5,3 2 086
ocen
5,3 10 1 2086
The Twin
powrót do forum filmu The Twin

Od zawsze miłowałem się w filmach grozy, a moim subiektywnym wyznacznikiem skali dobrego horroru, był realizm.

Rozumiem, że film oceniały osoby doceniające horrory z krwiożerczymi wampirami, morderczymi dinozaurami i upiorami spod łóżka, ale ciężko mi uwierzyć, że aż tak kiepsko można ocenić film, gdzie końcowy plot twist jest analogiczny, do gigantów typu Fight Club, lub Wyspa Tajemnic.

Przedstawienie 'choroby psychicznej', oczami głównej bohaterki, oraz wizji osób z jej otoczenia to moim zdaniem sytuacja, która mogła się wydarzyć nie raz i jest mi bliższa, niż tajemniczy mężczyzna mordujący grupę nastolatków na wakacjach.

Oczywiście film ma dłużyzny, ale efekt końcowy podniósł moją finalną ocenę o 3 oczka.

ocenił(a) film na 7
crls

W sumie w tym wszystkim jest to, że do końca nie wiadomo, jak to dokładnie jest. Co jest swoistym wymysłem bohaterki, a co realnymi wydarzeniami.

ocenił(a) film na 5
crls

Mi się trochę nie podobało to, że tyle przeciągnęli od momentu, w którym na 100% było wiadomo, jak sie to skończy, czyli od momentu kiedy Helen weszla do pokoju dziecka. Bardzo mnie natomiast zawiodło to, że tak próbowali nam namieszać w głowach, ze namieszali w filmie. Co to za twist, ze 90% filmu nigdy sie nie wydarzyło i jeszcze trzeba dokrecic tyle scen, żeby dopowiedzieć historie? Taki deus ex machina, tyle ze juz 20 minut przed koncem widzisz, ze nad scena dydna na linie koles z piorunem w dłoni - a w sumie i od początku mozna bylo obstawic takie zakonczenie, bo nie pokazali wypadku, wszyscy byli dziwni w miasteczku w przerysowany sposob, w tym snie to nie Nate byl w trumnie itp itd. Dla mnie fajne są takie twisty jak np w "Szostym zmysle", gdzie wszystko się rozumie inaczej i oglada inaczej znajac koniec, ale cala historia sie dalej klei, a nawet jest jeszcze bardziej zrozumiala, a nie takie "hehe, to wszystko bylo w jej glowie"

crls

Bo miał być horror, a jest w zasadzie dramat

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones