Thelma (2017)

1 godz. 56 min.

Recenzje redakcji Filmwebu (1)

 • Ofiarowanie

  autor: Marcin Stachowicz

  Ktoś napisał, że "Thelma" przypomina "Carrie" nakręconą przez Ingmara Bergmana. Wszystko – każdy dotyk cudzej dłoni i spojrzenie cudzych oczu – wywołuje tutaj mroczne skojarzenia, odpala serię chłodnych, surrealistycznych obrazów, które reżyser najczęściej pozostawia bez komentarza. Lód nie daje się łatwo przebić.

  zdaniem społeczności pomocna w: 84%

Recenzje użytkowników Filmweb (2)

 • Przebudzenie mocy

  autor: Mahone93

  Norweg unika popadania w banał, skutecznie wodzi widza za nos i co chwilę pieści jego zmysły plastycznym przerywnikiem, czarując przy tym subtelnym aktorstwem, równie delikatną ilustracją muzyczną oraz seksualnym napięciem. Wszystko to składa się na niezwykle angażujący, zmysłowy seans, który pozostaje w głowie widza jeszcze na długo po pojawieniu się na ekranie napisów końcowych.

  zdaniem społeczności pomocna w: 89%
 • Życie Thelmy

  autor: porker1987 zaufany recenzent

  Amatorzy doszukiwania się motywów, zaczerpniętych z innych dzieł, będą mieli pełne ręce roboty. Znajdą tu kino coming-of-age, z jednej strony połączone z odkrywaniem skłonności homoseksualnych ("Życie Adeli"), z drugiej - inicjacyjnymi alegoriami, zanurzonymi w pulsującej muzyce i stroboskopowych kadrach ("Mięso").

  zdaniem społeczności pomocna w: 60%