PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=571114}

To

It
6,7 162 041
ocen
6,7 10 1 162041
7,0 40
ocen krytyków
To
powrót do forum filmu To

Jestem swieżo po seansie i na pierwszy plan przychodzi mi na myśl podział filmu na dwie części (mimo, że to jest pierwszy rozdział całej historii, drugą część już nagrywają). Początek filmu rewelacyjny (scena z płynącą łódką i uprowadzeniem Georgiego), postać Pennywise'a dla mnie jest jednym z większych plusów filmu. Pierwsza część filmu dla mnie na 8/10, fajne, wyraźne kreacje dzieci, dobrze zagrane, ładne zdjęcia i ujęcia. Film powoli wciąga, a tytułowe "TO" coraz ukazuje się w różnych odsłonach zależnie od lęku danego dziecka. Druga część dla mnie jakby nieco przerysowana, przesycona akcją, która mnie trochę znudziła. Od razu zaznaczam, że poza kilkoma, krótkimi scenkami film nie jest straszny, co nie znaczy, że źle się go ogląda. Jednak druga część filmu, w kanałach, mogła być troche mniej przekombinowana i krótsza. Skoro kręcą drugą część (zapewne jak dzieci będą już dorosłe) to znaczy, że film w całości będzie trwał ok 4,5- 5 godzin.Dla mnie to za długo nawet po podziale go na dwa rozdziały, całość oryginału (nieco ponad 3 h) była idealna. No ale wiadomo marketing i chęć zarobku :D Reasumując do plusów zaliczam fajnie wykreowanego Pennywise, postacie i grę dzieciaków, scenerię, zdjęcia i montaż. Do minusów trochę zbyt dłużącą się część drugą filmu i przekombinowanie akcji w kanałach. Muzyka ciągle zwiastowała koniec świata, a tak naprawdę niczego się tam nie przestraszyłam, Mimo to polecam obejrzeć.
p.s. dla mnie najlepsza to wspomniana już scena uprowadzenia Georgiego i jego rozmowa z clownem, szkoda, że cały film nie był w takiej - nieco bardziej demonicznej konwencji.

fairy_fw

Scena uprowadzenia Georgiego boska :) Całkowicie się tu z tobą zgadzam. Tak samo jak gra dzieciaków i postać Pennywise. Cały film ciekawy tylko miałem niesamowite wrażenie jakbym przeniósł się ale do drugiego sezonu Stranger Things. Czyli dzieciaki i rowery co chwila pozostawione na środku ulicy. Jakoś brakowało mi opisu co i czemu zabija porywa TO. Troszeczkę zagmatwania w całej historii a najgorszy to sposób zakonczenia który odpłyną od orginału. Jednak film wart obejrzenia.

ocenił(a) film na 8
tomekvectra

Miałam dosłownie to same wrażenie....Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
tomekvectra

To samo powiedziało po co zabija :) widać nie oglądałeś uważnie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej przeczytaj książkę.

ocenił(a) film na 7
fairy_fw

Idealne podsumowanie.
Film dobrze sie oglada, bo jest po prostu dobrze zrobiony. Straszny nie jest a mógł byc... jak slysznie zauazyłas, pierwsza scena z klownem zwiastowała naprawde niezły odjazd. Niesamowicie szkoda, ze rezyser nie owinal wszystkiego w ta demoniczna mroczna wizje a poszedł z każda minuta w nazwałbym to horror familijny...
To mogł byc hit, a wyszlo tylko dobrze...

ocenił(a) film na 9
nunx

To był dla Ciebie horror familijny ? To chyba na innych folmach bylismy

ocenił(a) film na 7
marcinsss89

Tak, od połowy bliżej mu do horrory familijnego niz do rasowego horroru. Oczywiscie w dalszym ciagu trzymał poziom techniczny i aktorski, ale wszystko z czasem robi sie zbyt nachalne, zbyt dosadne i smieszne niz straszne.
I to bedzie taki film, ktory bedzie sie bronil warsztatowo, aktorsko ale dla mnie to taka najwyżej 7 własnie za niedosyt zwiazany z malejącym z minuty na minute klimatem straszenia...

ocenił(a) film na 3
nunx

Pierwsze sceny świetne, a im bliżej finału, tym gorzej :)
PS. Myślałam już że tylko ja nie byłam zachwycona i "przestraszna" :P

agnieszka532

gimbusy powinny miec osobne forum (pod nazwą ŚMIECI) na swoje mundrosci.

fairy_fw

gimbus nie zauważy dobrego filmu nawet gdy usiądzie mu na twarzy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones