PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9542}

Transamerican Express

Silver Streak
6,6 860
ocen
6,6 10 1 860
Transamerican Express
powrót do forum filmu Transamerican Express

Film ten wszedł na ekrany w Polsce w grudniu '77 p/t "Transamerican Express". Byłem wtedy kinooperatorem więc widziałem go kilkadziesiąt razy. Film zrobił furorę,po każdym seansie kilka foteli na sali trzeba było naprawiać bo widzowie podczas scen komediowych "szaleli"zbyt energicznie:))) Duże znaczenie miało to,że w pierwszych dniach film wyświetlany był z lektorem,co podniosło jego atrakcyjność.
Ciekawe kto i kiedy zmienił tytuł na Express Srebrna Strzała?

ocenił(a) film na 9
kasjan45

Tytuł zmyślił Polsat o ile mi wiadomo.
Zupełnie nietrafiony, choć tłumaczony poprawnie.
TransAmerican Express jest celniejszy, bardziej efektowny i przede wszytkim już od dawna przyjęty.
Na co więc komu nowy?

ocenił(a) film na 8
AutorAutor

Trzeba kogoś z polsatu zapytać :)

ocenił(a) film na 8
kasjan45

Musisz mieć więc tysiące filmów obejrzane. A niektóre wręcz na pamięć znać :)

wmbco

Szkoda że nie liczyłem tego skrupulatnie ale przez te 8 lat mniej więcej obejrzałem ich myślę że ok.500. Przez 7 lat pracowałem w dużym kinie gdzie film grało się często po 2 tygodnie 1 film a takie Wejście Smoka ponad miesiąc. Co prawda były też konfrontacje (codziennie 1 film) lub przeglądy filmów np.brytyjskich czy Dni Kina Radzieckiego (co roku w listopadzie) ale to było dużo mniej niż granie na pipidówach 2-3 filmy tygodniowo (plus poranki w niedziele). To były fajne czasy tym bardziej że wtedy w TV niewiele było na co patrzeć.

ocenił(a) film na 8
kasjan45

Znam pewną pipidówę, gdzie wiosną/latem wieczorem puszczane są filmy w plenerze. Coś tak nawiązując do dawnych lat. Jakby puszczali stare filmy nawet te radzieckie to pewnie bym był stale na takich wieczorkach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones